Wysoka wygrana w Białej Podlaskiej
2017-11-05
Wysoka wygrana w Białej Podlaskiej

Piłkarki Medyka Konin pokonały na wyjeździe AZS PSW Biała Podlaska 5:2 (1:2). Mistrzynie Polski odrobiły szybko straty po pechowej pierwszej połowie i po zmianie stron zagrały w swoim stylu.

 

Jako pierwsze na prowadzenie wyszły koninianki. W 20. minucie rzut karny na bramkę zamieniła, nieomylna przy „jedenastkach”, Patrycja Balcerzak. Po kilku minutach (’27) było już jednak 1:1 po ciekawym uderzeniu Klaudii Lefeld. Reprezentantka Polski zanotowała trafienie podobne do tego, po którym zdobyła debiutanckiego gola w kadrze narodowej. Lefeld minęła dwie piłkarki Medyka i huknęła z 25 metrów nie dając szans Monice Sowalskiej. Ta sama piłkarka wpisała się ponownie na listę strzelczyń w 34. minucie. Zawodniczki z Białej Podlaskiej wywalczyły rzut wolny z około 30 metrów od bramki Medyka. Piłka została wrzucona w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczyła Lefeld, która po chwili cieszyła się z drugiego trafienia. Było 2:1 dla AZS PSW i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część rywalizacji.

 

Koninianki odpowiedziały tuż po przerwie. W 47. minucie rzut rożny wykonywała Liliana Kostowa. Dośrodkowanie w pole karne próbowała zamknąć najpierw Paulina Dudek. Piłka poleciała jednak dalej – na długi słupek – gdzie głową skierowała ją do bramki Patrycja Balcerzak. Mistrzynie Polski wyszły ponownie na prowadzenie w 64. minucie za sprawą Pauliny Dudek. Końcówka meczu należała do Nikol Kaletki, która najpierw, płaskim strzałem po ziemi, przy słupku, podwyższyła na 4:2 (’86), a następnie ustaliła wynik rywalizacji na 5:2 (’90). W doliczonym czasie gry, po wstecznym podaniu od Anny Gawrońskiej, szóstego gola dla Medyka zdobyła Liliana Kostowa. Sędzia dopatrzyła się jednak w tej sytuacji pozycji spalonej. Podczas całego spotkania medyczki stworzyły jeszcze kilkanaście sytuacji bramkowych. Brakowało jednak szczęścia i skuteczności. Piłka dwukrotnie – po strzałach Gawrońskiej i Balcerzak – odbijała się od poprzeczki bramki AZS PSW. W ostatnich sekundach spotkania kontuzji (złamany nos) nabawiła się Paulina Dudek. Nie wiadomo jeszcze czy uraz ten wykluczy ją z udziału w kolejnym spotkaniu ekstraligi z AZS-em UJ Kraków (11 listopada, o godz. 11.00 na stadionie przy ul. Podwale w Koninie).

 

 


Medyk Konin: Monika Sowalska (’46 Emily Dolan), Klaudia Olejniczak (’85 Julia Gawlak-Socka), Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Natalia Chudzik, Krystyna Sikora (’47 Paulina Dudek), Anastazja Harlanowa (’82 Maria Ficzay), Patrycja Balcerzak, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska, Anastazja Szuppo (’46 Liliana Kostowa).

 


Najbliższy mecz
15. kolejka Ekstraligi
strzalka do daty
10.03.2018
godzina: 00:00
AZS Wrocław
VS
AZS Wrocław
Medyk Konin
/
AZS Wrocław
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Medyk Konin 14 39
2 Górnik Łęczna 14 37
3 Czarni Sosnowiec 14 30
4 AZS PWSZ Wałbrzych 14 26
5 UKS SMS Łódź 14 18
6 AZS UJ Kraków 14 17
7 Mitech Żywiec 14 16
8 AZS PSW Biała Podlaska 14 13
9 Olimpia Szczecin 14 12
10 Sportowa Czwórka Radom 14 9
11 Unifreeze Górzno 14 9
12 AZS Wrocław 14 8
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
FORMA klub fitnes ART-METAL PKS La Perle Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success