Wysoka wygrana w Białej Podlaskiej
2017-11-05

Piłkarki Medyka Konin pokonały na wyjeździe AZS PSW Biała Podlaska 5:2 (1:2). Mistrzynie Polski odrobiły szybko straty po pechowej pierwszej połowie i po zmianie stron zagrały w swoim stylu.

Jako pierwsze na prowadzenie wyszły koninianki. W 20. minucie rzut karny na bramkę zamieniła, nieomylna przy „jedenastkach”, Patrycja Balcerzak. Po kilku minutach (’27) było już jednak 1:1 po ciekawym uderzeniu Klaudii Lefeld. Reprezentantka Polski zanotowała trafienie podobne do tego, po którym zdobyła debiutanckiego gola w kadrze narodowej. Lefeld minęła dwie piłkarki Medyka i huknęła z 25 metrów nie dając szans Monice Sowalskiej. Ta sama piłkarka wpisała się ponownie na listę strzelczyń w 34. minucie. Zawodniczki z Białej Podlaskiej wywalczyły rzut wolny z około 30 metrów od bramki Medyka. Piłka została wrzucona w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczyła Lefeld, która po chwili cieszyła się z drugiego trafienia. Było 2:1 dla AZS PSW i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część rywalizacji.

Koninianki odpowiedziały tuż po przerwie. W 47. minucie rzut rożny wykonywała Liliana Kostowa. Dośrodkowanie w pole karne próbowała zamknąć najpierw Paulina Dudek. Piłka poleciała jednak dalej – na długi słupek – gdzie głową skierowała ją do bramki Patrycja Balcerzak. Mistrzynie Polski wyszły ponownie na prowadzenie w 64. minucie za sprawą Pauliny Dudek. Końcówka meczu należała do Nikol Kaletki, która najpierw, płaskim strzałem po ziemi, przy słupku, podwyższyła na 4:2 (’86), a następnie ustaliła wynik rywalizacji na 5:2 (’90). W doliczonym czasie gry, po wstecznym podaniu od Anny Gawrońskiej, szóstego gola dla Medyka zdobyła Liliana Kostowa. Sędzia dopatrzyła się jednak w tej sytuacji pozycji spalonej. Podczas całego spotkania medyczki stworzyły jeszcze kilkanaście sytuacji bramkowych. Brakowało jednak szczęścia i skuteczności. Piłka dwukrotnie – po strzałach Gawrońskiej i Balcerzak – odbijała się od poprzeczki bramki AZS PSW. W ostatnich sekundach spotkania kontuzji (złamany nos) nabawiła się Paulina Dudek. Nie wiadomo jeszcze czy uraz ten wykluczy ją z udziału w kolejnym spotkaniu ekstraligi z AZS-em UJ Kraków (11 listopada, o godz. 11.00 na stadionie przy ul. Podwale w Koninie).

Medyk Konin: Monika Sowalska (’46 Emily Dolan), Klaudia Olejniczak (’85 Julia Gawlak-Socka), Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Natalia Chudzik, Krystyna Sikora (’47 Paulina Dudek), Anastazja Harlanowa (’82 Maria Ficzay), Patrycja Balcerzak, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska, Anastazja Szuppo (’46 Liliana Kostowa).