Zaświeciło dla nas słoneczko
2017-11-12

Dziś zapaliło się dla nas światełko, słoneczko. Mieliśmy swoje problemy. Myślę, że scenka rodzajowa przed odprawą zrobiła swoje. Nie będziemy o tym mówić w szczegółach, bo szatnia jest nasza. Do 20. minuty zespół, pomimo szybko strzelonej bramki, nie mógł złapać swojego rytmu. Podczas ostatniego meczu w Krakowie musieliśmy toczyć bój aż do 83. minuty. Wtedy dopiero padła bramka na 1:0. Dlatego też – dodając do tego nasze problemy szatniowe – trochę się obawialiśmy dzisiejszego spotkania. Ale od 20. minuty zespół złapał swój rytm, grał dobrze, a momentami nawet bardzo dobrze. Trochę szwankowała skuteczność. Ale tak jak mówię – słoneczko dziś dla nas zaświeciło. Jestem winien Paulinie kolczyki. Gratuluję całej drużynie. I jeszcze jedno – ten mecz i spotkanie przed tygodniem w Białej Podlaskiej – pokazały mi, że pewny skład w podstawowej jedenastce wywalczyła sobie Klaudia Olejniczak – podsumował spotkanie z AZS-em UJ Kraków Roman Jaszczak, trener Medyka Konin.

W pierwszych dwudziestu minutach, pomimo strzelonej bramki, graliśmy nie do końca tak, jak byśmy tego chciały. Później mecz wyglądał zdecydowanie lepiej. Boiskowe wydarzenia były w pełni pod naszą kontrolą. Wyciągnęłyśmy wnioski. Podczas ostatniego meczu z Krakowem na wyjeździe nie było łatwo. Pokazują to choćby strzelone bramki. Z perspektywy boiska było widać, że cała drużyna była super-ekstra zaangażowana. Starałyśmy się zamknąć przeciwnika już na jego połowie. Gra z naszej strony była agresywna, przez co miałyśmy sporo odbiorów. Zrobiłyśmy to, czego trener oczekiwał od nas przed meczem. Ogromne gratulacje dla całego zespołu. To była wspólna praca, wygrała cała drużyna – powiedziała po wczorajszym meczu strzelczyni trzech bramek dla Medyka, Paulina Dudek.