Medyk Konin na posiedzeniu komitetu ECA
2017-11-23
Medyk Konin na posiedzeniu komitetu ECA

Przedstawicielka Medyka Konin wzięła udział w posiedzeniu komitetu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (European Club Association). Obrady połączone z warsztatami zorganizowano we Florencji.

 

Europejskie Stowarzyszenie Klubów reprezentuje drużyny piłkarskie w Europie. Zadaniem tej organizacji jest ochrona i promocja europejskiej klubowej piłki nożnej. Jednym z celów ECA jest stworzenie nowego, bardziej demokratycznego modelu zarządzania piłką z kluczową rolą klubów.

 

Przedstawicielka Medyka Konin, Agnieszka Skucińska, wzięła udział w zorganizowanych we Florencji obradach dotyczących m.in. promocji i rozwoju kobiecych klubów piłkarskich. W posiedzeniu komitetu ECA oraz w towarzyszących temu wydarzeniu warsztatach uczestniczyli reprezentanci 40 klubów z całej Europy.

 

Podczas posiedzenia dyskutowano między innymi na temat gier międzynarodowych oraz zwiększających liczbę meczów reprezentacji narodowych zmianach, które chce wprowadzić FIFA. Zdaniem wielu przedstawicieli kobiecego futbolu piłkarki poświęcają zbyt wiele czasu rozgrywkom międzynarodowym, takim jak np. mecze eliminacji do mistrzostw świata. Wszystko to odbywa się kosztem rozwoju klubów. Problem ten dotyczy bezpośrednio Medyka Konin. Nie od dziś wiadomo, że częste powołania zawodniczek z naszego klubu na zgrupowania i mecze kilku reprezentacji utrudniają realizację założeń szkoleniowych poszczególnych zespołów Medyka. Nadmierna eksploatacja piłkarek często skutkuje też licznymi kontuzjami.

 

Podczas warsztatów we Florencji swój przepis na sukces zdradzili przedstawiciele klubów, które w ostatnim czasie osiągają sukcesy na swych krajowych podwórkach oraz w klubowych rozgrywkach międzynarodowych. Rąbka tajemnicy uchylili działacze Fiorentiny oraz Sportingu Lizbona. O organizacji kobiecych rozgrywek ligowych opowiadał Pedro Malabia, dyrektor ds. kobiet w hiszpańskiej La Liga. Wśród mówców nie zabrakło też Kayleigh Grieve, menedżer ds. marketingu kobiecej piłki w UEFA, która zaprezentowała założenia kampanii marketingowej „#WePlayStrong”.

 

Dodajmy, że było o pierwsze zaproszenie naszej przedstawicielki do udziału w obradach komitetu ECA. Mamy nadzieję, że reprezentanci naszego klubu będą systematycznie uczestniczyć w tych, jakże ważnych dla rozwoju kobiecej piłki, spotkaniach.


Najbliższy mecz
27 kolejka Ekstraligi
strzalka do daty
27.05.2018
godzina: 16:00
Medyk Konin
VS
Medyk Konin
Górnik Łęczna
/
Medyk Konin
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 26 68
2 Medyk Konin 26 61
3 Czarni Sosnowiec 26 61
4 AZS PWSZ Wałbrzych 26 47
5 UKS SMS Łódź 26 34
6 Olimpia Szczecin 26 29
7 Mitech Żywiec 26 32
8 AZS UJ Kraków 26 29
9 AZS PSW Biała Podlaska 26 23
10 AZS Wrocław 26 21
11 Unifreeze Górzno 26 17
12 Sportowa Czwórka Radom 26 15
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS La Perle Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success