Medyk Konin na posiedzeniu komitetu ECA
2017-11-23
Medyk Konin na posiedzeniu komitetu ECA

Przedstawicielka Medyka Konin wzięła udział w posiedzeniu komitetu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (European Club Association). Obrady połączone z warsztatami zorganizowano we Florencji.

 

Europejskie Stowarzyszenie Klubów reprezentuje drużyny piłkarskie w Europie. Zadaniem tej organizacji jest ochrona i promocja europejskiej klubowej piłki nożnej. Jednym z celów ECA jest stworzenie nowego, bardziej demokratycznego modelu zarządzania piłką z kluczową rolą klubów.

 

Przedstawicielka Medyka Konin, Agnieszka Skucińska, wzięła udział w zorganizowanych we Florencji obradach dotyczących m.in. promocji i rozwoju kobiecych klubów piłkarskich. W posiedzeniu komitetu ECA oraz w towarzyszących temu wydarzeniu warsztatach uczestniczyli reprezentanci 40 klubów z całej Europy.

 

Podczas posiedzenia dyskutowano między innymi na temat gier międzynarodowych oraz zwiększających liczbę meczów reprezentacji narodowych zmianach, które chce wprowadzić FIFA. Zdaniem wielu przedstawicieli kobiecego futbolu piłkarki poświęcają zbyt wiele czasu rozgrywkom międzynarodowym, takim jak np. mecze eliminacji do mistrzostw świata. Wszystko to odbywa się kosztem rozwoju klubów. Problem ten dotyczy bezpośrednio Medyka Konin. Nie od dziś wiadomo, że częste powołania zawodniczek z naszego klubu na zgrupowania i mecze kilku reprezentacji utrudniają realizację założeń szkoleniowych poszczególnych zespołów Medyka. Nadmierna eksploatacja piłkarek często skutkuje też licznymi kontuzjami.

 

Podczas warsztatów we Florencji swój przepis na sukces zdradzili przedstawiciele klubów, które w ostatnim czasie osiągają sukcesy na swych krajowych podwórkach oraz w klubowych rozgrywkach międzynarodowych. Rąbka tajemnicy uchylili działacze Fiorentiny oraz Sportingu Lizbona. O organizacji kobiecych rozgrywek ligowych opowiadał Pedro Malabia, dyrektor ds. kobiet w hiszpańskiej La Liga. Wśród mówców nie zabrakło też Kayleigh Grieve, menedżer ds. marketingu kobiecej piłki w UEFA, która zaprezentowała założenia kampanii marketingowej „#WePlayStrong”.

 

Dodajmy, że było o pierwsze zaproszenie naszej przedstawicielki do udziału w obradach komitetu ECA. Mamy nadzieję, że reprezentanci naszego klubu będą systematycznie uczestniczyć w tych, jakże ważnych dla rozwoju kobiecej piłki, spotkaniach.


Najbliższy mecz
1/4 finału Pucharu Polski
strzalka do daty
24.02.2018
godzina: 17:00
Medyk Konin
VS
Medyk Konin
Czarni Sosnowiec
/
Medyk Konin
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Medyk Konin 14 39
2 Górnik Łęczna 14 37
3 Czarni Sosnowiec 14 30
4 AZS PWSZ Wałbrzych 14 26
5 UKS SMS Łódź 14 18
6 AZS UJ Kraków 14 17
7 Mitech Żywiec 14 16
8 AZS PSW Biała Podlaska 14 13
9 Olimpia Szczecin 14 12
10 Sportowa Czwórka Radom 14 9
11 Unifreeze Górzno 14 9
12 AZS Wrocław 14 8
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS La Perle Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success