Medyk powrócił do treningów. Są nowe zawodniczki
2018-01-17
Medyk powrócił do treningów. Są nowe zawodniczki

Piłkarki Medyka Konin powróciły do treningów. W zajęciach bierze udział kilka nowych piłkarek. Między innymi Kanadyjka Niocle Zając i Amerykanka Alice Rogers.

 

Jak zawsze na początku okresu przygotowawczego piłkarki Medyka biorą udział w mikrocyklu wprowadzającym. Zostanie on zakończony udziałem mistrzyń Polski w towarzyskim turnieju XXIX „Konin Cup”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 stycznia w konińskiej hali „Rondo”. Tuż po „Konin Cup” dwadzieścia cztery piłkarki Medyka wyjadą na pierwsze zgrupowanie do Żagania, gdzie będą pracować nad wytrzymałością tlenową i siłą. Pierwszy sparing czeka Medyka 28 stycznia. Tego dnia podopieczne trenera Romana Jaszczaka zmierzą się z obecnym liderem pierwszej ligi czeskiej oraz ćwierćfinalistą Ligi Mistrzyń – Slavią Praga. Po obozie w Żaganiu nasze piłkarki spędzą dwa tygodnie w Koninie. 4 lutego wyjadą do Ostrawy, gdzie zagrają z tamtejszym zespołem 1. FC Slovacko (obecnie trzecia drużyna pierwszej ligi czeskiej). 10 lutego rozpocznie się drugi obóz przygotowawczy w słowackim Bardejowie. – Na Słowację pojedzie 26 piłkarek. Zabierzemy tam sporo młodzieży. W Bardejowie będziemy pracować nad wytrzymałością szybkościową i trochę nad taktyką – mówi trener Roman Jaszczak. Podczas drugiego obozu koninianki czekają trzy sparingi: 10 lutego z SKF Zirafa Żylina (czwarta drużyna I ligi słowackiej), 14 lutego z Partizanem Bardejów (lider I ligi słowackiej) oraz 18 lutego ze Slovanem Bratysława (wicelider I ligi słowackiej) lub z Partizanem Bardejów. Pierwszy mecz o stawkę w 2018 roku czeka nasze piłkarki 24 lutego. Wtedy Medyk zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski z Czarnymi Sosnowiec. Później, 3 marca, nasze piłkarki (bez kadrowiczek) zmierzą się towarzysko w Koninie z Polonią Poznań, a pierwszy wiosenny mecz ligowy czeka je 11 marca. Wtedy przed własną publicznością mistrzynie Polski podejmą AZS Wrocław.

 

W Medyku będą też zmiany kadrowe. Już wcześniej do włoskiej Verony Calcio Femminile przeszła Liliana Kostowa. Pod znakiem zapytania są także dalsze występy w konińskim zespole Marii Ficzay, która decyzję o dalszej grze w Medyku ma podjąć w ciągu najbliższych dni. Klub zakontraktował już dwie nowe zawodniczki. Pierwszą z nich jest obrończyni, posiadająca polskie korzenie Kanadyjka – Nicole Zając, która w 2015 roku reprezentowała Polskę na Uniwersjadzie w Korei Południowej. Druga nowa piłkarka Medyka to Amerykanka Alice Rogers, która do tej pory, podobnie jak Nicole Zając, grała w lidze uniwersyteckiej. Rogers  ma być z kolei wzmocnieniem linii ofensywnej. Poza tym w Medyku testowane są trzy Ukrainki i jedna Białorusinka.


Najbliższy mecz
27 kolejka Ekstraligi
strzalka do daty
27.05.2018
godzina: 16:00
Medyk Konin
VS
Medyk Konin
Górnik Łęczna
/
Medyk Konin
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 26 68
2 Medyk Konin 26 61
3 Czarni Sosnowiec 26 61
4 AZS PWSZ Wałbrzych 26 47
5 UKS SMS Łódź 26 34
6 Olimpia Szczecin 26 29
7 Mitech Żywiec 26 32
8 AZS UJ Kraków 26 29
9 AZS PSW Biała Podlaska 26 23
10 AZS Wrocław 26 21
11 Unifreeze Górzno 26 17
12 Sportowa Czwórka Radom 26 15
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS La Perle Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success