Medyk powrócił do treningów. Są nowe zawodniczki
2018-01-17
Medyk powrócił do treningów. Są nowe zawodniczki

Piłkarki Medyka Konin powróciły do treningów. W zajęciach bierze udział kilka nowych piłkarek. Między innymi Kanadyjka Niocle Zając i Amerykanka Alice Rogers.

 

Jak zawsze na początku okresu przygotowawczego piłkarki Medyka biorą udział w mikrocyklu wprowadzającym. Zostanie on zakończony udziałem mistrzyń Polski w towarzyskim turnieju XXIX „Konin Cup”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 stycznia w konińskiej hali „Rondo”. Tuż po „Konin Cup” dwadzieścia cztery piłkarki Medyka wyjadą na pierwsze zgrupowanie do Żagania, gdzie będą pracować nad wytrzymałością tlenową i siłą. Pierwszy sparing czeka Medyka 28 stycznia. Tego dnia podopieczne trenera Romana Jaszczaka zmierzą się z obecnym liderem pierwszej ligi czeskiej oraz ćwierćfinalistą Ligi Mistrzyń – Slavią Praga. Po obozie w Żaganiu nasze piłkarki spędzą dwa tygodnie w Koninie. 4 lutego wyjadą do Ostrawy, gdzie zagrają z tamtejszym zespołem 1. FC Slovacko (obecnie trzecia drużyna pierwszej ligi czeskiej). 10 lutego rozpocznie się drugi obóz przygotowawczy w słowackim Bardejowie. – Na Słowację pojedzie 26 piłkarek. Zabierzemy tam sporo młodzieży. W Bardejowie będziemy pracować nad wytrzymałością szybkościową i trochę nad taktyką – mówi trener Roman Jaszczak. Podczas drugiego obozu koninianki czekają trzy sparingi: 10 lutego z SKF Zirafa Żylina (czwarta drużyna I ligi słowackiej), 14 lutego z Partizanem Bardejów (lider I ligi słowackiej) oraz 18 lutego ze Slovanem Bratysława (wicelider I ligi słowackiej) lub z Partizanem Bardejów. Pierwszy mecz o stawkę w 2018 roku czeka nasze piłkarki 24 lutego. Wtedy Medyk zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski z Czarnymi Sosnowiec. Później, 3 marca, nasze piłkarki (bez kadrowiczek) zmierzą się towarzysko w Koninie z Polonią Poznań, a pierwszy wiosenny mecz ligowy czeka je 11 marca. Wtedy przed własną publicznością mistrzynie Polski podejmą AZS Wrocław.

 

W Medyku będą też zmiany kadrowe. Już wcześniej do włoskiej Verony Calcio Femminile przeszła Liliana Kostowa. Pod znakiem zapytania są także dalsze występy w konińskim zespole Marii Ficzay, która decyzję o dalszej grze w Medyku ma podjąć w ciągu najbliższych dni. Klub zakontraktował już dwie nowe zawodniczki. Pierwszą z nich jest obrończyni, posiadająca polskie korzenie Kanadyjka – Nicole Zając, która w 2015 roku reprezentowała Polskę na Uniwersjadzie w Korei Południowej. Druga nowa piłkarka Medyka to Amerykanka Alice Rogers, która do tej pory, podobnie jak Nicole Zając, grała w lidze uniwersyteckiej. Rogers  ma być z kolei wzmocnieniem linii ofensywnej. Poza tym w Medyku testowane są trzy Ukrainki i jedna Białorusinka.


Najbliższy mecz
14 kolejka Ekstraligi
strzalka do daty
24.11.2018
godzina: 10:00
Polonia Poznań
VS
Polonia Poznań
Medyk Konin
/
Polonia Poznań
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 13 39
2 KKPK Medyk Konin 13 32
3 KKS Czarni Sosnowiec 13 31
4 AZS PWSZ Wałbrzych 13 28
5 UKS SMS Łódź 13 18
6 GKS Katowice 13 17
7 AZS UJ Kraków 13 17
8 AZS PSW Biała Podlaska 13 13
9 Olimpia Szczecin 13 12
10 AZS Wrocław 13 9
11 Mitech Żywiec 13 6
12 Polonia Poznań 13 1
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT La Perle Fruid Land Central Park Bar
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom BoHdan Siłownia
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success