Medyk wygrywa z 1. FC Slovácko Ostrawa 4:3 (2:1)
2018-02-04

Za piłkarkami Medyka Konin kolejny zimowy sparing z drużyną z zagranicy. Mistrzynie Polski wygrały dziś w Hranicach na Moravě z trzecim zespołem pierwszej ligi czeskiej – 1. FC Slovácko Ostrawa 4:3 (2:1).

Do tego spotkania Medyk podszedł w sporym osłabieniu. Z różnych przyczyn na boisku nie pojawiły się dziś m.in. Natalia Chudzik, Sandra Sałata, Emily Dolan, Natija Panczułaja, Alice Rogers oraz testowana piłkarka z Ukrainy. Była to jednak okazja do występu w pierwszej drużynie młodszych piłkarek. W pierwszej połowie więcej z gry miał zespół gospodarzy. Skuteczniejsze pod bramką rywalek były jednak medyczki. Piłkarki z Ostrawy wyszły na prowadzenie już na początku rywalizacji, po tym jak piłkę do własnej siatki skierowała Radosława Sławczewa. W 35. minucie wyrównała Anna Gawrońska. Cztery minuty później kapitan Medyka podwyższyła na 2:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron częściej przy piłce były koninianki. Niestety, w tej części meczu nasze piłkarki borykały się z brakiem skuteczności. Pomimo wielu prób, bramkarki gospodarzy nie udawało się pokonać aż do 68. minuty. W tym czasie medyczki trafiły dwa razy w poprzeczkę bramki 1. FC Slovácko. We wspomnianej 68. minucie na 3:1 podwyższyła Julia Gawlak-Socka. Czeszki odpowiedziały osiem minut później, gdy na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Fabová. Po chwili, w 80. minucie, na 4:2 dla Medyka podwyższyła Karolina Majda. Wynik rywalizacji ustaliła po trzech minutach Tereza Molková. – Dziś zagraliśmy bardzo odmłodzonym składem. Cały czas pracujemy nad taktyką. Trzy stracone gole to efekt m.in. naszych nieporozumień – powiedział po meczu Roman Jaszczak, trener Medyka.

Medyk Konin: Monika Sowalska, Krystyna Sikora, Klaudia Olejniczak, Radosława Sławczewa, Weronika Helińska (’46 Karolina Majda), Aleksandra Stasiak, Nicole Zając (’70 Klaudia Łasicka), Patrycja Balcerzak, Julia Gawlak-Socka (’60 Anna Maria Zając), Nikol Kaletka i Anna Gawrońska

1. FC Slovácko: Barbora Růžičková, Natalie Valášková, Marie Strnadelová, Viktoria Čeriová, Michaela Janků-Dubcová, Ludmila Maťavková, Tereza Bychkova-Molková, Klaudia Fabová i Irena Sedlačíková