Wysoka wygrana w pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Bardejowie
2018-02-11
Wysoka wygrana w pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Bardejowie

Wysokim zwycięstwem – 9:1 zakończyło się dzisiejsze sparingowe starcie Medyka Konin z występującą w najwyższej lidze na Słowacji drużyną Tatranu Preszów.

 

Spotkanie rozegrano w systemie trzydziestominutowych tercji. Wynik rywalizacji został otwarty tuż po jej rozpoczęciu. Już po pierwszej akcji zespół z Preszowa prowadził 1:0. W 26. minucie wyrównała Patrycja Balcerzak. Do końcowego gwizdka strzelały wyłącznie koninianki. Na 2:1 podwyższyła w 39. minucie Nikol Kaletka, która ponownie wpisała się na listę strzelczyń w 43. minucie. Chwilę wcześniej bramkarkę z Preszowa pokonała też Radosława Sławczewa (’42). Dwa gole dołożyła Anna Gawrońska ('62, '76), a z pojedynczych trafień cieszyły się: Klaudia Łasicka ('74) i Karolina Majda ('54). W 81. minucie hat-tricka skompletowała Nikol Kaletka. – Przeciwnik stawiał opór tylko przez pierwsze trzydzieści minut. Rywalki zagrały z dużą determinacją i zaskoczyły nas bramką strzeloną w pierwszych sekundach spotkania. Później ćwiczyliśmy już na spokojnie schematy taktyczne, nad którymi pracujemy. W dzisiejszym sparingu wystąpiły praktycznie wszystkie piłkarki. Pomału będziemy wprowadzać do gry zawodniczki, które są po kontuzjach. Mowa tu o Emily Dolan oraz Annie Zając – powiedział po dzisiejszym sparingu Roman Jaszczak, trener Medyka Konin. Teraz nasze piłkarki czeka kolejny mikrocykl, podczas którego będą pracować nad wytrzymałością szybkościową i taktyką. W trakcie  zgrupowania w Bardejowie mistrzynie Polski czekają jeszcze dwa sparingi z tamtejszą drużyną Partizánu. Pierwszy z nich zaplanowano na środę, na godz. 11.00, drugi – na sobotę, na godz. 16.00.

 

Medyk Konin: Monika Sowalska – Sandra Sałata (’46 Weronika Helińska), Radosława Sławczewa, Krystyna Sikora (’70 Patrycja Balcerzak), Klaudia Olejniczak, Natalia Chudzik (’46 Klaudia Łasicka), Mariana Iwaniszyn, Patrycja Balcerzak (’46 Karolina Majda), Julia Gawlak-Socka (’46 Anna Zając), Nikol Kaletka, Anna Gawrońska

 


Najbliższy mecz
strzalka do daty
..
godzina:
VS
/
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 14 40
2 KKPK Medyk Konin 14 35
3 KKS Czarni Sosnowiec 14 34
4 AZS PWSZ Wałbrzych 14 31
5 UKS SMS Łódź 14 21
6 AZS UJ Kraków 14 20
7 GKS Katowice 14 17
8 AZS PSW Biała Podlaska 14 13
9 Olimpia Szczecin 14 13
10 AZS Wrocław 14 9
11 Mitech Żywiec 14 6
12 Polonia Poznań 14 1
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT La Perle Fruid Land Central Park Bar
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom BoHdan Siłownia
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success