Medyczki trenują już w Koninie. Atmosfera w drużynie jest wyśmienita
2018-02-20
Medyczki trenują już w Koninie. Atmosfera w drużynie jest wyśmienita

Piłkarki Medyka Konin powróciły do treningów na własnych obiektach po drugim zimowym zgrupowaniu w słowackim Bardejowie. O dotychczasowych etapach przygotowań, nowych zawodniczkach i o wyśmienitej atmosferze w drużynie rozmawialiśmy z trenerem mistrzyń Polski, Romanem Jaszczakiem.

 

– Przyglądałem się trochę dzisiejszemu treningowi. W oczy rzuca się optymizm, doskonała atmosfera i spore zaangażowanie. Nawet nie widać specjalnie zmęczenia po tych dwóch zgrupowaniach. Można już powoli podsumowywać okres przygotowawczy?
– Okres przygotowawczy się jeszcze nie skończył. PZPN zafundował nam ćwierćfinał Pucharu Polski, później dwa tygodnie przerwy i dopiero pierwszy wiosenny mecz ekstraligowy. Te dwa tygodnie poświęcimy na szlifowanie taktyki i łapanie świeżości, czyli szybkości. Natomiast jeśli chodzi o atmosferę, to po tym ostatnim zgrupowaniu w Bardejowie przypomniały mi się czasy sprzed dwudziestu lat, kiedy wszyscy w Medyku byli uśmiechnięci, wszyscy byli szczęśliwi i radośni. Myślę, że tej drużynie, którą dzisiaj mamy piłka nożna zwyczajnie sprawia radość i to mnie jako szkoleniowca bardzo cieszy.

 

– Co miało na to wpływ? Zmiany kadrowe, których znów było sporo?
– Myślę, że zadecydowało o tym sporo czynników. Nie będę się wdawał w szczegóły, bo nie chcę zdradzać tajników mojej trenerskiej kuchni. Nie mogę też zdradzać naszych rozmów zalecanych przez psychologa. Natomiast cieszy to, że jest tak pozytywny efekt tego wszystkiego.

 

– To też jest trochę tak, że szansę na grę dostaną młodsze piłkarki, które nigdy nie wywalczyły mistrzostwa Polski? One będą bardziej głodne tego sukcesu aniżeli zawodniczki, które ze zdobycia tego tytułu cieszyły się już czterokrotnie?
– No i to między innymi jest jeden z tych elementów, który tłumaczy tę dobrą atmosferę. Zawodniczka wygrana, która zdobyła już wszystko, co było w polskiej piłce do zdobycia, która rozegrała już mecze we wszystkich reprezentacjach, musi sobie znaleźć nowy cel w życiu. Myślę, że takie piłkarki odeszły z Medyka. Na ich miejsce przyszły dziewczyny, które marzą o tym, aby grać w naszej drużynie, które marzą o zdobyciu tytułu mistrza Polski. Myślę, że m.in. ta motywacja wpływa na atmosferę.

 

– Mówimy sporo o nowych zawodniczkach. To młode piłkarki Medyka, ale także świeże nabytki z zewnątrz. Z tego co widzę, jest trener z nich zadowolony.
– Oczywiście wszystko zweryfikują mecze rundy wiosennej, ale jak na razie jestem zadowolony – przede wszystkim z atmosfery.

 

– Pierwszy mecz o stawkę Medyka w 2018 roku już w najbliższą sobotę, 24 lutego. To ćwierćfinał Pucharu Polski z Czarnymi Sosnowiec. Tak jak trener wspomniał – mecz z jednej strony wysokiej rangi, ale z drugiej niejako wciśnięty w końcówkę okresu przygotowawczego. Nie mniej jednak dla Medyka będzie to potyczka niezwykle istotna.
– Losowanie było trudne. Zarówno dla Medyka Konin, jak i dla Czarnych Sosnowiec. Lider ekstraligi spotka się na wyjeździe z trzecią drużyną w tabeli. Dla porównania – wicelider wylosował ostatnią drużynę w tabeli i do tego zagra z nią u siebie. Czarni Sosnowiec to wymagający przeciwnik, który nie ukrywa, że celuje w najwyższe trofea. Nie powiem, że boimy się tego meczu, powiem nawet, że jestem ciekawy tego pojedynku. Nie mniej jednak będzie to dla nas swego rodzaju sprawdzian. Ten mecz odpowie na wiele pytań dotyczących taktyki, nad którą pracujemy oraz na pytania związane z zawodniczkami, o których przed chwilą mówiliśmy. Stąd atrakcyjność tego spotkania.

 

– Dzięki wielkie trenerze za rozmowę. My już teraz trzymamy mocno kciuki!
– Dziękuję i zapraszam do oglądania transmisji na żywo z meczu z Czarnymi Sosnowiec w MedykTV.

 

 

rozmawiał: Mateusz Krzesiński

 


Najbliższy mecz
strzalka do daty
..
godzina:
VS
/
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 14 40
2 KKPK Medyk Konin 14 35
3 KKS Czarni Sosnowiec 14 34
4 AZS PWSZ Wałbrzych 14 31
5 UKS SMS Łódź 14 21
6 AZS UJ Kraków 14 20
7 GKS Katowice 14 17
8 AZS PSW Biała Podlaska 14 13
9 Olimpia Szczecin 14 13
10 AZS Wrocław 14 9
11 Mitech Żywiec 14 6
12 Polonia Poznań 14 1
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT La Perle Fruid Land Central Park Bar
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom BoHdan Siłownia
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success