W Medyku jest mega atmosfera, to sprzyja naszemu rozwojowi
2018-02-23
W Medyku jest mega atmosfera, to sprzyja naszemu rozwojowi

Nikol Kaletka o okresie przygotowawczym, swej adaptacji w Medyku i doskonałych nastrojach w drużynie przed wiosennymi rozgrywkami.

 

– Kiki, najpierw dwa słowa o przygotowaniach.  W Twoim wykonaniu wygląda to tej zimy bardzo dobrze. Jesteś w gazie. Praktycznie co sparing, to gol.
– Na pewno fajnie przepracowałyśmy dwa obozy. Nie ukrywam, że czuję się coraz lepiej. Pierwsze pół roku to była dla mnie adaptacja. Było ciężko, ale teraz – jak widać – strzelam. Dziewczyny też mi coraz bardziej ufają i zagrywają więcej piłek. No i mam nadzieję, że efekty tego wszystkiego będą w sobotę.

 

– Powiedziałaś, że pierwsze pół roku w Medyku nie należało do łatwych. Efekty pracy tych sześciu miesięcy wyglądają jednak bardzo dobrze.
– Wcześniej zrobiłam sobie krótką przerwę od piłki. Czułam swego rodzaju wypalenie psychiczne. Postanowiłam poświęcić ten czas na szkołę i na rodzinę. Wtedy dostałam telefon od trenera Jaszczaka, a takiej propozycji nie można odrzucić. Medyk to gra w Lidze Mistrzyń. To także walka o obronę tytułu mistrza Polski. Aklimatyzacja nie była łatwa. Ale teraz jest naprawdę bardzo pozytywnie. Czuję się bardzo fajnie w drużynie. W Medyku jest mega atmosfera i to sprzyja rozwojowi każdej z nas.

 

– To znaczy, że Medyk Konin to taki klub, w którym można się całkiem pozytywnie odbudować?
– Oczywiście, że tak. Medyk to najlepsza drużyna w Polsce. Teraz nastąpiło kilka roszad. Odeszły trzy bardzo dobre zawodniczki. Ale w zamian za nie przyszły wzmocnienia, które moim zdaniem są w stanie podtrzymać to, co wniosły tamte piłkarki.

 

– Powiedziałaś, że wiele okaże się w najbliższą sobotę (24 lutego – przyp. red.). Medyk zagra wtedy swój pierwszy mecz o stawkę w 2018 roku. To będzie ćwierćfinał Pucharu Polski z Czarnymi Sosnowiec. Dla Ciebie to szczególny przeciwnik.
– No tak. W Sosnowcu spędziłam fajne trzy lata, które będę zawsze pozytywnie wspominać. Dla mnie najważniejsze jest to, że pojadę na Śląsk. Spędzę tam kilka godzin. Nie ukrywam, że jest to mój dom. Przyjedzie też moja rodzina, więc pod tym kątem będzie to dla mnie na pewno szczególny dzień. No i będziemy chciały oczywiście wygrać ten mecz.

 

– Powróćmy zatem jeszcze na chwilkę do okresu przygotowawczego. Które jego momenty były dla Ciebie najistotniejsze?
– Myślę, że oba obozy. Wykonałyśmy wtedy bardzo wiele pracy. Pierwszy obóz w Żaganiu był o tyle ciężki, że pracowałyśmy nad wytrzymałością. Było sporo biegania, czego, nie ukrywam, nie lubię (śmiech). Podczas drugiego obozu była praca nad taktyką. Nad zgrywaniem drużyny. Myślę, że sparingi pokazują, że ten okres był bardzo dobrze przepracowany. Tylko się cieszyć i efekty tego na pewno zobaczymy podczas meczów w ekstralidze.

 

– Jeszcze raz to powtórzę, ale na każdym treningu widać to bardzo wyraźnie. Ta bardzo dobra atmosfera w drużynie. Jak do tego doszłyście?
– Atmosfera jest najważniejsza. Jeżeli nie ma atmosfery, to nie ma wyników. Jest dużo nowych twarzy. To też jest klucz do tego, żeby te dziewczyny się tu fajnie poczuły. Jest sporo żarcików. Amerykanki też mają fajne podejście, taki luz, który na pewno ma mega wpływ na to, jak wyglądają treningi. Robimy wszystko, żeby zawodniczki chciały do Medyka przychodzić, a nie odchodzić.

 

– No i tak trzymać! Dzięki wielkie za rozmowę i życzę powodzenia!
– Dzięki!

 

 

rozmawiał: Mateusz Krzesiński
 

 


Najbliższy mecz
strzalka do daty
..
godzina:
VS
/
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 14 40
2 KKPK Medyk Konin 14 35
3 KKS Czarni Sosnowiec 14 34
4 AZS PWSZ Wałbrzych 14 31
5 UKS SMS Łódź 14 21
6 AZS UJ Kraków 14 20
7 GKS Katowice 14 17
8 AZS PSW Biała Podlaska 14 13
9 Olimpia Szczecin 14 13
10 AZS Wrocław 14 9
11 Mitech Żywiec 14 6
12 Polonia Poznań 14 1
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT La Perle Fruid Land Central Park Bar
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom BoHdan Siłownia
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success