Trzy punkty na początek wiosny
2018-03-11
Trzy punkty na początek wiosny
Foto: Bartosz Skonieczny

Medyk Konin pokonał na inaugurację wiosennych rozgrywek AZS Wrocław. Rozegrane na sztucznej nawierzchni w Jarocinie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 (1:0) na korzyść mistrzyń Polski.

 

Wynik rywalizacji otworzyła w 13. minucie Anna Gawrońska, która wykorzystała podanie z prawej strony od Krystyny Sikory. W pierwszej połowie Medyk stworzył jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale zabrakło dokładności w wykończeniach akcji ofensywnych i w efekcie do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Koninianki zagrały skuteczniej w drugiej odsłonie meczu. Do drugiej połowy drużyna mistrzyń Polski podeszła z nieco innymi założeniami taktycznymi. Boisko opuściła Karolina Majda, którą zastąpiła Patrycja Balcerzak. Cztery minuty po wznowieniu gry Anna Gawrońska zagrała z lewej strony boiska we wrocławskie pole karne. Futbolówka dotarła do wbiegającej w obręb „szesnastki” Krystyny Sikory, która wykończyła indywidualnie akcję, dając Medykowi drugą bramkę. Dwa kolejne gole padły w końcówce spotkania, po stałych fragmentach gry. W 80. minucie po rzucie rożnym, główkując, na listę strzelczyń wpisała się Nicole Zając. Dwie minuty później doskonale z rzutu wolnego przymierzyła Natalia Chudzik, która posłała piłkę w okienko bramki strzeżonej przez Jagodę Sapor. – Cieszymy się tylko z tych trzech punktów. Mój zespół nie realizował dziś niestety założeń taktycznych. Zagraliśmy dobrze na początku i na końcu spotkania. O reszcie meczu powinniśmy jak najszybciej zapomnieć – skomentował potyczkę z AZS-em Wrocław Roman Jaszczak, trener Medyka Konin. Teraz piłkarki Medyka czeka mecz wyjazdowy z AZS-em PWSZ Wałbrzych. To spotkanie zaplanowano na najbliższą sobotę (17 marca), na godz. 11.00.

 

Medyk Konin: Emily Dolan ('53 Monika Sowalska) – Krystyna Sikora, Klaudia Olejniczak, Radosława Sławczewa, Nicole Zając, Natalia Chudzik – Mariana Iwaniszyn, Sandra Sałata ('77 Anna Zając), Nikol Kaletka ('52 Alyssa Rogers) – Anna Gawrońska, Karolina Majda ('46 Patrycja Balcerzak)


Najbliższy mecz
strzalka do daty
..
godzina:
VS
/
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 14 40
2 KKPK Medyk Konin 14 35
3 KKS Czarni Sosnowiec 14 34
4 AZS PWSZ Wałbrzych 14 31
5 UKS SMS Łódź 14 21
6 AZS UJ Kraków 14 20
7 GKS Katowice 14 17
8 AZS PSW Biała Podlaska 14 13
9 Olimpia Szczecin 14 13
10 AZS Wrocław 14 9
11 Mitech Żywiec 14 6
12 Polonia Poznań 14 1
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT La Perle Fruid Land Central Park Bar
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom BoHdan Siłownia
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success