Trzy punkty na początek wiosny
2018-03-11
Trzy punkty na początek wiosny
Foto: Bartosz Skonieczny

Medyk Konin pokonał na inaugurację wiosennych rozgrywek AZS Wrocław. Rozegrane na sztucznej nawierzchni w Jarocinie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 (1:0) na korzyść mistrzyń Polski.

 

Wynik rywalizacji otworzyła w 13. minucie Anna Gawrońska, która wykorzystała podanie z prawej strony od Krystyny Sikory. W pierwszej połowie Medyk stworzył jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale zabrakło dokładności w wykończeniach akcji ofensywnych i w efekcie do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Koninianki zagrały skuteczniej w drugiej odsłonie meczu. Do drugiej połowy drużyna mistrzyń Polski podeszła z nieco innymi założeniami taktycznymi. Boisko opuściła Karolina Majda, którą zastąpiła Patrycja Balcerzak. Cztery minuty po wznowieniu gry Anna Gawrońska zagrała z lewej strony boiska we wrocławskie pole karne. Futbolówka dotarła do wbiegającej w obręb „szesnastki” Krystyny Sikory, która wykończyła indywidualnie akcję, dając Medykowi drugą bramkę. Dwa kolejne gole padły w końcówce spotkania, po stałych fragmentach gry. W 80. minucie po rzucie rożnym, główkując, na listę strzelczyń wpisała się Nicole Zając. Dwie minuty później doskonale z rzutu wolnego przymierzyła Natalia Chudzik, która posłała piłkę w okienko bramki strzeżonej przez Jagodę Sapor. – Cieszymy się tylko z tych trzech punktów. Mój zespół nie realizował dziś niestety założeń taktycznych. Zagraliśmy dobrze na początku i na końcu spotkania. O reszcie meczu powinniśmy jak najszybciej zapomnieć – skomentował potyczkę z AZS-em Wrocław Roman Jaszczak, trener Medyka Konin. Teraz piłkarki Medyka czeka mecz wyjazdowy z AZS-em PWSZ Wałbrzych. To spotkanie zaplanowano na najbliższą sobotę (17 marca), na godz. 11.00.

 

Medyk Konin: Emily Dolan ('53 Monika Sowalska) – Krystyna Sikora, Klaudia Olejniczak, Radosława Sławczewa, Nicole Zając, Natalia Chudzik – Mariana Iwaniszyn, Sandra Sałata ('77 Anna Zając), Nikol Kaletka ('52 Alyssa Rogers) – Anna Gawrońska, Karolina Majda ('46 Patrycja Balcerzak)


Najbliższy mecz
18. kolejka ekstraligi
strzalka do daty
28.03.2018
godzina: 11:00
Medyk Konin
VS
Medyk Konin
Olimpia Szczecin
/
Medyk Konin
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Medyk Konin 15 42
2 Górnik Łęczna 15 40
3 Czarni Sosnowiec 15 33
4 AZS PWSZ Wałbrzych 15 29
5 UKS SMS Łódź 16 24
6 Mitech Żywiec 16 20
7 AZS UJ Kraków 16 17
8 AZS PSW Biała Podlaska 15 14
9 Olimpia Szczecin 16 13
10 Unifreeze Górzno 16 10
11 Sportowa Czwórka Radom 16 9
12 AZS Wrocław 15 8
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS La Perle Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success