Trzy punkty na początek wiosny
2018-03-11
Trzy punkty na początek wiosny
Foto: Bartosz Skonieczny

Medyk Konin pokonał na inaugurację wiosennych rozgrywek AZS Wrocław. Rozegrane na sztucznej nawierzchni w Jarocinie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 (1:0) na korzyść mistrzyń Polski.

 

Wynik rywalizacji otworzyła w 13. minucie Anna Gawrońska, która wykorzystała podanie z prawej strony od Krystyny Sikory. W pierwszej połowie Medyk stworzył jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale zabrakło dokładności w wykończeniach akcji ofensywnych i w efekcie do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Koninianki zagrały skuteczniej w drugiej odsłonie meczu. Do drugiej połowy drużyna mistrzyń Polski podeszła z nieco innymi założeniami taktycznymi. Boisko opuściła Karolina Majda, którą zastąpiła Patrycja Balcerzak. Cztery minuty po wznowieniu gry Anna Gawrońska zagrała z lewej strony boiska we wrocławskie pole karne. Futbolówka dotarła do wbiegającej w obręb „szesnastki” Krystyny Sikory, która wykończyła indywidualnie akcję, dając Medykowi drugą bramkę. Dwa kolejne gole padły w końcówce spotkania, po stałych fragmentach gry. W 80. minucie po rzucie rożnym, główkując, na listę strzelczyń wpisała się Nicole Zając. Dwie minuty później doskonale z rzutu wolnego przymierzyła Natalia Chudzik, która posłała piłkę w okienko bramki strzeżonej przez Jagodę Sapor. – Cieszymy się tylko z tych trzech punktów. Mój zespół nie realizował dziś niestety założeń taktycznych. Zagraliśmy dobrze na początku i na końcu spotkania. O reszcie meczu powinniśmy jak najszybciej zapomnieć – skomentował potyczkę z AZS-em Wrocław Roman Jaszczak, trener Medyka Konin. Teraz piłkarki Medyka czeka mecz wyjazdowy z AZS-em PWSZ Wałbrzych. To spotkanie zaplanowano na najbliższą sobotę (17 marca), na godz. 11.00.

 

Medyk Konin: Emily Dolan ('53 Monika Sowalska) – Krystyna Sikora, Klaudia Olejniczak, Radosława Sławczewa, Nicole Zając, Natalia Chudzik – Mariana Iwaniszyn, Sandra Sałata ('77 Anna Zając), Nikol Kaletka ('52 Alyssa Rogers) – Anna Gawrońska, Karolina Majda ('46 Patrycja Balcerzak)


Najbliższy mecz
19 Kolejka Ekstraligi
strzalka do daty
14.04.2019
godzina: 16:00
Górnik Łęczna
VS
Górnik Łęczna
Medyk Konin
/
Górnik Łęczna
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 17 47
2 KKPK Medyk Konin 18 45
3 KKS Czarni Sosnowiec 18 42
4 AZS PWSZ Wałbrzych 18 39
5 UKS SMS Łódź 18 28
6 GKS Katowice 17 24
7 AZS UJ Kraków 18 23
8 AZS PSW Biała Podlaska 18 20
9 Olimpia Szczecin 18 16
10 AZS Wrocław 18 13
11 Mitech Żywiec 18 6
12 Polonia Poznań 18 1
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT La Perle Fruid Land Central Park Bar
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom BoHdan Siłownia
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success