Medyk przegrywa w Szczecinie
2018-03-29
Medyk przegrywa w Szczecinie

Medyk Konin stracił niespodziewanie punkty w Szczecinie. Piłkarki z naszego miasta przegrały na wyjeździe z „Olimpią” 2:3 (1:2).

 

Gospodarze objęli prowadzenie już w czwartej minucie. Po zagraniu z lewej strony futbolówka przeleciała między rękoma Emily Dolan  i dotarła do Amelii Bińkowskiej. Szczecinianka bez problemu umieściła piłkę w konińskiej siatce. Mistrzynie Polski odpowiedziały po zaledwie dwóch minutach. Po dobrym prostopadłym podaniu gola na 1:1 zdobyła Nikol Kaletka. Później lepiej w ofensywie prezentowały się piłkarki Olimpii. W 13. minucie, po dalekim wykopie bramkarki gospodarzy, kolejny błąd popełniły obrończynie Medyka. W efekcie w sytuacji „sam na sam” znalazła się Natalija Hryb, która podwyższyła na 2:1. W kolejnych minutach piłka odbiła się od poprzeczki konińskiej bramki, a w 30. minucie defensorki Medyka wybijały futbolówkę z linii bramkowej. Bramka na 3:1 padła jedenaście minut po przerwie. Po zagraniu Roksany Ratajczyk w pole karne, po raz drugi tego dnia na listę strzelczyń wpisała się Amelia Bińkowska. Kolejne gole dla „Olimpii” mogły paść w 63. i 77. minucie. W pierwszej z wymienionych sytuacji Dolan przeniosła piłkę nad poprzeczką, a w drugiej futbolówka odbiła się od słupka bramki Medyka. Jedną z nielicznych akcji konińskiej drużyny zgromadzeni na stadionie w Szczecinie kibice oglądali w 84. minucie. Wtedy wynik rywalizacji na 3:2 ustaliła Natalia Chudzik. Ostatecznie Medyk Konin stracił w Szczecinie trzy punkty. Mimo to nasza drużyna utrzymała się na pozycji ligowego lidera. To dlatego, że swego meczu 18. kolejki nie rozegrał Górnik Łęczna (drużyna Unifreeze Górzno nie dojechała na spotkanie do Łęcznej). Kolejny mecz czeka piłkarki Medyka w najbliższą sobotę (31 marca). Tego dnia, o godz. 17.00, nasze zawodniczki zmierzą się przed własną publicznością z Czarnymi Sosnowiec.

 

Medyk Konin: Emily Dolan – Nicole Zając, Radosława Sławczewa, Klaudia Łasicka (‘61 Karolina Majda), Krystyna Sikora, Sandra Sałata, Maria Iwanyszyn, Patrycja Balcerzak, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka i Anna Gawrońska

 


Najbliższy mecz
strzalka do daty
..
godzina:
VS
/
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 14 40
2 KKPK Medyk Konin 14 35
3 KKS Czarni Sosnowiec 14 34
4 AZS PWSZ Wałbrzych 14 31
5 UKS SMS Łódź 14 21
6 AZS UJ Kraków 14 20
7 GKS Katowice 14 17
8 AZS PSW Biała Podlaska 14 13
9 Olimpia Szczecin 14 13
10 AZS Wrocław 14 9
11 Mitech Żywiec 14 6
12 Polonia Poznań 14 1
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT La Perle Fruid Land Central Park Bar
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom BoHdan Siłownia
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success