Remis w Wałbrzychu
2018-04-18
Remis w Wałbrzychu

Medyk Konin zremisował dziś w zaległym meczu 16. kolejki z AZS PWSZ Wałbrzych 1:1 (0:1). Gola dla naszej drużyny zdobyła Natalia Chudzik ('64), a wynik spotkania otworzyła na korzyść gospodarzy Marcjanna Zawadzka ('3).

 

Wynik spotkania na korzyść gospodarzy otworzyła już w trzeciej minucie Marcjanna Zawadzka.  AZS wywalczył rzut różny, po którym piłkę zagrała niefortunnie do rywalki Nicole Zając. Futbolówka trafiła na prawe skrzydło pod nogi Katarzyny Rozmus, która dośrodkowała w konińską „szesnastkę”, a tam celnie uderzyła głową Marcjanna Zawadzka. Medyk odpowiedział w trzynastej minucie. Po indywidualnej akcji i strzale Anny Gawrońskiej piłkę wybiła szczęśliwie na rzut rożny Zawadzka.  Po pięciu minutach Anna Gawrońska znalazła się jeszcze dwukrotnie w wałbrzyskim polu karnym. W obu przypadkach podawała jej Chudzik. Niestety, po żadnej z tych sytuacji futbolówka nie znalazła drogi do wałbrzyskiej siatki. W 32. minucie znów lewą stroną wbiegała w pole karne Gawrońska. Kapitan Medyka zagrała po ziemi do środka, ale wszystko zakończyło się tylko na lekkim i łatwym do wyłapania przez bramkarkę z Wałbrzycha strzale Mariany Iwaniszyn. Dwie minuty po zmianie stron dobre prostopadłe podanie dotarło do wbiegającej w pole karne AZS-u PWSZ Nikol Kaletki. Koninianka przymierzyła celnie, ale za lekko żeby pokonać Weronikę Klimek. Wałbrzyszanki odpowiedziały po niespełna kwadransie. Oliwia Rapacka poradziła sobie w polu karnym z Klaudią Olejniczak i uderzyła celnie na konińską bramkę. Sytuację uratowała Nicole Zając, która wybiła piłkę z linii bramkowej. Niewykorzystana wyśmienita sytuacja gospodarzy zemściła się cztery minuty później. W 64. minucie Nicole Zając zagrała dokładnie z lewej strony do Natalii Chudzik, a ta po przebiegnięciu kilku metrów w polu karnym, pokonała wychodzącą z bramki Klimek. Końcówka należała do Medyka. Nasze piłkarki skonstruowały kilka akcji, ale zabrakło skuteczności aby zgarnąć pełną pulę. Najbliżej wpisania się na listę strzelczyń była Radosława Sławczewa, która w 86. minucie główkowała wprost w Klimek. Wcześniej z rzutu wolnego zagrywała Natalia Chudzik, a jej podanie przedłużyła Karolina Majda. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Kolejny mecz ligowy czeka Medyka w najbliższą sobotę (21 kwietnia). Koninianki podejmą wtedy na własnym terenie Sportową Czwórkę Radom. Początek tego meczu zaplanowano na godz. 14.00.

 

 

Medyk Konin: Emily Dolan – Klaudia Olejniczak, Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Nicole Zając – Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska – Mariana Iwaniszyn (’75 Klaudia Łasicka), Nikol Kaletka (’80 Karolina Majda), Natalia Chudzik – Anna Gawrońska


Najbliższy mecz
strzalka do daty
..
godzina:
VS
/
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 14 40
2 KKPK Medyk Konin 14 35
3 KKS Czarni Sosnowiec 14 34
4 AZS PWSZ Wałbrzych 14 31
5 UKS SMS Łódź 14 21
6 AZS UJ Kraków 14 20
7 GKS Katowice 14 17
8 AZS PSW Biała Podlaska 14 13
9 Olimpia Szczecin 14 13
10 AZS Wrocław 14 9
11 Mitech Żywiec 14 6
12 Polonia Poznań 14 1
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT La Perle Fruid Land Central Park Bar
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom BoHdan Siłownia
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success