Wysokie zwycięstwo ze Sportową Czwórką
2018-04-21

Po raz drugi w tym sezonie piłkarki Medyka Konin pokonały 5:0 (1:0) beniaminka, Sportową Czwórkę Radom.

Choć mecz zakończył się wysokim wynikiem, to na pierwszą bramkę konińscy kibice musieli się nieco naczekać. Rezultat rywalizacji na korzyść przyjezdnych mogła otworzyć w 20. minucie Aleksandra Szydło, która egzekwowała rzut karny. „Jedenastka” została odgwizdana po teatralnym upadku Angeliki Grzywny w konińskim polu karnym. Arbiter dała się nabrać i bez namysłu wskazała na „wapno”. Oliwa okazała się sprawiedliwa, bowiem ze stałym fragmentem gry nie miała najmniejszego problemu Monika Sowalska. Koninianki odpowiedziały w 40. minucie. Wtedy gola numer jeden dla Medyka zdobyła Anna Gawrońska, która przelobowała radomską golkiperkę. Koninianki były zdecydowanie skuteczniejsze po zmianie stron. Już minutę po wznowieniu gry po rajdzie Krystyny Sikory na 2:0 podwyższyła Natalia Pakulska. Po kwadransie było 3:0. Tym razem do siatki rywalek trafiła wbiegająca w pole karne Krystyna Sikora, której asystowała przy tej akcji Natalia Chudzik. Ostatnie dwa gole padły w końcówce rywalizacji. Najpierw po mocnym strzale z dystansu ręce radomskiej bramkarki przełamała Chudzik, a wynik rywalizacji ustaliła w doliczonym czasie gry Karolina Majda. W kolejnym meczu ekstraligi Medyk Konin zmierzy się na wyjeździe w Łęcznej z Górnikiem. Początek tego spotkania zaplanowano na godz. 16.00.

Skład Medyka Konin: Monika Sowalska – Krystyna Sikora, Radosława Sławczewa, Klaudia Olejniczak, Nicole Zając, Sandra Sałata (’71 Weronika Helińska), Natalia Pakulska (’71 Karolina Majda), Mariana Iwaniszyn (‘46 Patrycja Balcerzak), Natalia Chudzik, Nikol Kaletka (‘46 Klaudia Łasicka), Anna Gawrońska.

Sportowa Czwórka Radom: Izabela Wicik – Kinga Szymczyk, Aleksandra Zielińska, Natalia Stasikowska (‘58 Paulina Sobczak), Aleksandra Szydło, Monika Płóciennik, Julia Bińkowska, Anna Golian (‘60 Karolina Mućka), Izabela Tracz, Angelika Grzywna, Aleksandra Dobrowolska.