Medyk przegrywa z Czarnymi po raz drugi
2018-05-03
Medyk przegrywa z Czarnymi po raz drugi
Foto: Bartosz Skonieczny

Piłkarki Czarnych Sosnowiec po raz drugi pokonały Medyka w Koninie 3:0 (0:0). Tym razem na listę strzelczyń wpisały się: Dagmara Grad, Patrícia Fischerová i Marta Cichosz.

 

Niepomyślnie rozpoczęła się dla Medyka walka o wicemistrzostwo Polski w sezonie 2017/2018. Koninianki po raz drugi przegrały u siebie z Czarnymi Sosnowiec. W pierwszej połowie niewiele się działo. Piłka znajdowała się głównie w środkowej strefie boiska. Więcej z gry miały jednak sosnowiczanki. Najbliżej strzelenia gola były: Patrícia Hmírová i Marta Cichosz. Wcześniej po rzucie rożnym bliska otwarcia wyniku spotkania na korzyść Medyka była Patrycja Balcerzak, po której uderzeniu piłkę z linii sosnowieckiej bramki wybiła Julia Wycisk.

 

Pierwszego gola spotkania zdobyła kwadrans po przerwie Dagmara Grad. Była piłkarka Medyka przymierzyła mocno z rzutu wolnego. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Od tego momentu goście zaczęli zdecydowanie przeważać. W efekcie, dziesięć minut później, padł gol na 2:0. Tym razem po rzucie rożnym główkowała Patrícia Fischerová. W doliczonym czasie gry Radosława Sławczewa nie zdołała opanować ani wybić piłki przed własnym polem karnym. Futbolówka trafiła pod nogi Marty Cichosz, która ustaliła wynik spotkania na 3:0 dla Czarnych. Po tym meczu sosnowiczanki mają tyle samo punktów, co Medyk. Wiceliderem jest jednak wciąż drużyna z Konina. To dlatego, że w świetle regulaminu ekstraligi na sezon 2017/2018, w przypadku równej liczby punktów w grupie mistrzowskiej wyżej klasyfikowana jest ta drużyna, która zdobyła więcej punktów w fazie zasadniczej. Kolejny mecz czeka medyczki w najbliższą niedzielę. Szóstego maja koninianki zagrają na wyjeździe z Olimpią Szczecin. Początek tej potyczki zaplanowano na godz. 11.00.

 


Medyk Konin – Czarni Sosnowiec 0:3 (‘59 Dagmara Grad, ‘69 Patricia Fischerova, ‘90+2 Marta Cichosz)

 

Medyk Konin: Emily Dolan – Klaudia Olejniczak, Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Nicole Zając, Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Krystyna Sikora (‘72 Klaudia Łasicka), Nikol Kaletka (‘72 Mariana Iwaniszyn), Natalia Chudzik, Anna Gawrońska (‘74 Karolina Majda)

 

Czarni Sosnowiec: Anna Szymańska – Petra Zdechovanova, Joanna Operskalska, Andrea Horvathova, Julia Wycisk, Patricia Fischerova, Patrycja Matla, Patricia Hmirova (‘89 Karolina Wieczorek), Dagmara Grad, Lucia Suskova (‘80 Anna Maria Smidova), Marta Cichosz

 


Najbliższy mecz
15 Kolejka Ekstraligi
strzalka do daty
23.02.2019
godzina: 11:00
Medyk Konin
VS
Medyk Konin
Czarni Sosnowiec
/
Medyk Konin
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 14 40
2 KKPK Medyk Konin 14 35
3 KKS Czarni Sosnowiec 14 34
4 AZS PWSZ Wałbrzych 14 31
5 UKS SMS Łódź 14 21
6 AZS UJ Kraków 14 20
7 GKS Katowice 14 17
8 AZS PSW Biała Podlaska 14 13
9 Olimpia Szczecin 14 13
10 AZS Wrocław 14 9
11 Mitech Żywiec 14 6
12 Polonia Poznań 14 1
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT La Perle Fruid Land Central Park Bar
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom BoHdan Siłownia
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success