Medyk przegrywa z Czarnymi po raz drugi
2018-05-03

Piłkarki Czarnych Sosnowiec po raz drugi pokonały Medyka w Koninie 3:0 (0:0). Tym razem na listę strzelczyń wpisały się: Dagmara Grad, Patrícia Fischerová i Marta Cichosz.

Niepomyślnie rozpoczęła się dla Medyka walka o wicemistrzostwo Polski w sezonie 2017/2018. Koninianki po raz drugi przegrały u siebie z Czarnymi Sosnowiec. W pierwszej połowie niewiele się działo. Piłka znajdowała się głównie w środkowej strefie boiska. Więcej z gry miały jednak sosnowiczanki. Najbliżej strzelenia gola były: Patrícia Hmírová i Marta Cichosz. Wcześniej po rzucie rożnym bliska otwarcia wyniku spotkania na korzyść Medyka była Patrycja Balcerzak, po której uderzeniu piłkę z linii sosnowieckiej bramki wybiła Julia Wycisk.

Pierwszego gola spotkania zdobyła kwadrans po przerwie Dagmara Grad. Była piłkarka Medyka przymierzyła mocno z rzutu wolnego. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Od tego momentu goście zaczęli zdecydowanie przeważać. W efekcie, dziesięć minut później, padł gol na 2:0. Tym razem po rzucie rożnym główkowała Patrícia Fischerová. W doliczonym czasie gry Radosława Sławczewa nie zdołała opanować ani wybić piłki przed własnym polem karnym. Futbolówka trafiła pod nogi Marty Cichosz, która ustaliła wynik spotkania na 3:0 dla Czarnych. Po tym meczu sosnowiczanki mają tyle samo punktów, co Medyk. Wiceliderem jest jednak wciąż drużyna z Konina. To dlatego, że w świetle regulaminu ekstraligi na sezon 2017/2018, w przypadku równej liczby punktów w grupie mistrzowskiej wyżej klasyfikowana jest ta drużyna, która zdobyła więcej punktów w fazie zasadniczej. Kolejny mecz czeka medyczki w najbliższą niedzielę. Szóstego maja koninianki zagrają na wyjeździe z Olimpią Szczecin. Początek tej potyczki zaplanowano na godz. 11.00.

Medyk Konin – Czarni Sosnowiec 0:3 (‘59 Dagmara Grad, ‘69 Patricia Fischerova, ‘90+2 Marta Cichosz)

Medyk Konin: Emily Dolan – Klaudia Olejniczak, Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Nicole Zając, Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Krystyna Sikora (‘72 Klaudia Łasicka), Nikol Kaletka (‘72 Mariana Iwaniszyn), Natalia Chudzik, Anna Gawrońska (‘74 Karolina Majda)

Czarni Sosnowiec: Anna Szymańska – Petra Zdechovanova, Joanna Operskalska, Andrea Horvathova, Julia Wycisk, Patricia Fischerova, Patrycja Matla, Patricia Hmirova (‘89 Karolina Wieczorek), Dagmara Grad, Lucia Suskova (‘80 Anna Maria Smidova), Marta Cichosz