3 punkty zostają w Koninie!
2018-08-12
3 punkty zostają w Koninie!

W sobotnie popołudnie piłkarki Medyka Konin i GKS-u Katowice rozpoczynjące drugą kolejkę Ekstraligi kobiet przywitał porywisty wiatr i rzęsista ulewa. Nie przeszkodziło to Medykowi szybko objąć prowadzenie bo w 3 minucie na prawej stronie boiska Gabija Gedgaudaite odebrała piłkę, pociągnęła skrzydłem ogrywając obrończynię i wycofała piłkę na 9 metr do wbiegającej Kopińskiej, która potężnym uderzeniem wykończyła akcję otwierając wynik tego spotkania. Szybko zdobyta bramka uspokoiła Koninianki, które oddały środek pola dobrze zorganizowanemu i mocno zdeterminowanemu przeciwnikowi, co przyniosło im efekt w postaci wyrównującego gola. W 14 minucie Angelina Łąckiewicz-Oślizło  zdecydowała się na strzał z około 30 metrów. Piłka poślizgnęła się na mokrej murawie mijając interweniującą Sowalską, po drodze odbiła się od słupka i ku zaskoczeniu wszystkich wpadła do bramki.

            Medyczki po kilku minutach opanowały grę i przystąpiły do odrabiania strat. W 38 minucie sygnał do ataku dała Kaletka i po wzorcowej dwójkowej kontrze z Kopińską podwyższyła wynik tego spotkania na 2:1.

            Druga połowa to już zdecydowana przewaga Medyczek, które miały mecz pod kontrolą, ale długo nie mogły znaleźć drogi do siatki przeciwniczek. Swoje sytuacje miały: Kopińska (słupek), Chudzik (poprzeczka), Pakulska, Gawrońska i Gedgaudaite. Dopiero w 87 minucie prawą stroną popędziła Gawrońska, która znakomicie dograła do wbiegającej Kopińskiej a ta strzałem w krótki róg ustaliła wynik spotkania na 3:1. W samej końcówce mieliśmy jeszcze dwie sytuacje do strzelenia bramki, ale wynik spotkania już się nie zmienił.

            Po rozegraniu 2 kolejek, trzy drużyny zdobyły komplet punktów. Są to Czarni Sosnowiec, AZS PWSZ Wałbrzych i Medyk Konin. Górnik Łęczna ze względu na udział w turnieju kwalifikacyjnym Champions League jeszcze nie grał.

            Następne spotkanie nasze zawodniczki rozegrają 18.08.2018 r o godz. 16.00 z Polonią w Poznaniu na stadionie Warty przy Drodze Dębińskiej na które już dziś sympatyków futbolu kobiecego zapraszamy.

 

 

Medyk – GKS Katowice 3 : 1 ( 2 : 1 ) Kopińska 3’, 87’, Kaletka 38’

 

Skład Medyka: Sowalska – Olejniczak, Maskiewicz, Sałata, Zając, Lukas ( 62’ Gawrońska) – Kaletka, Pakulska ( 87’ Łasicka), Chudzik – Kopińska, Gedgaudaite.


Najbliższy mecz
21 Kolejka Ekstraligi
strzalka do daty
24.04.2019
godzina: 16:00
AZS Wrocław
VS
AZS Wrocław
Medyk Konin
/
AZS Wrocław
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 18 50
2 KKPK Medyk Konin 19 45
3 KKS Czarni Sosnowiec 19 45
4 AZS PWSZ Wałbrzych 19 42
5 UKS SMS Łódź 19 28
6 GKS Katowice 18 27
7 AZS UJ Kraków 19 26
8 AZS PSW Biała Podlaska 19 20
9 Olimpia Szczecin 19 19
10 AZS Wrocław 19 13
11 Mitech Żywiec 19 6
12 Polonia Poznań 19 1
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
Kupiec
Sponsorzy techniczni
PKS Marzena Pałasz Hotel Atut Nike Futbol Sport Wysowianka Livestreamhd BoHdan Siłownia La Perle Central Park Bar RDR
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success