3 punkty zostają w Koninie!
2018-08-12
3 punkty zostają w Koninie!

W sobotnie popołudnie piłkarki Medyka Konin i GKS-u Katowice rozpoczynjące drugą kolejkę Ekstraligi kobiet przywitał porywisty wiatr i rzęsista ulewa. Nie przeszkodziło to Medykowi szybko objąć prowadzenie bo w 3 minucie na prawej stronie boiska Gabija Gedgaudaite odebrała piłkę, pociągnęła skrzydłem ogrywając obrończynię i wycofała piłkę na 9 metr do wbiegającej Kopińskiej, która potężnym uderzeniem wykończyła akcję otwierając wynik tego spotkania. Szybko zdobyta bramka uspokoiła Koninianki, które oddały środek pola dobrze zorganizowanemu i mocno zdeterminowanemu przeciwnikowi, co przyniosło im efekt w postaci wyrównującego gola. W 14 minucie Angelina Łąckiewicz-Oślizło  zdecydowała się na strzał z około 30 metrów. Piłka poślizgnęła się na mokrej murawie mijając interweniującą Sowalską, po drodze odbiła się od słupka i ku zaskoczeniu wszystkich wpadła do bramki.

            Medyczki po kilku minutach opanowały grę i przystąpiły do odrabiania strat. W 38 minucie sygnał do ataku dała Kaletka i po wzorcowej dwójkowej kontrze z Kopińską podwyższyła wynik tego spotkania na 2:1.

            Druga połowa to już zdecydowana przewaga Medyczek, które miały mecz pod kontrolą, ale długo nie mogły znaleźć drogi do siatki przeciwniczek. Swoje sytuacje miały: Kopińska (słupek), Chudzik (poprzeczka), Pakulska, Gawrońska i Gedgaudaite. Dopiero w 87 minucie prawą stroną popędziła Gawrońska, która znakomicie dograła do wbiegającej Kopińskiej a ta strzałem w krótki róg ustaliła wynik spotkania na 3:1. W samej końcówce mieliśmy jeszcze dwie sytuacje do strzelenia bramki, ale wynik spotkania już się nie zmienił.

            Po rozegraniu 2 kolejek, trzy drużyny zdobyły komplet punktów. Są to Czarni Sosnowiec, AZS PWSZ Wałbrzych i Medyk Konin. Górnik Łęczna ze względu na udział w turnieju kwalifikacyjnym Champions League jeszcze nie grał.

            Następne spotkanie nasze zawodniczki rozegrają 18.08.2018 r o godz. 16.00 z Polonią w Poznaniu na stadionie Warty przy Drodze Dębińskiej na które już dziś sympatyków futbolu kobiecego zapraszamy.

 

 

Medyk – GKS Katowice 3 : 1 ( 2 : 1 ) Kopińska 3’, 87’, Kaletka 38’

 

Skład Medyka: Sowalska – Olejniczak, Maskiewicz, Sałata, Zając, Lukas ( 62’ Gawrońska) – Kaletka, Pakulska ( 87’ Łasicka), Chudzik – Kopińska, Gedgaudaite.


Najbliższy mecz
8 Kolejka Ekstraligi
strzalka do daty
14.10.2018
godzina: 17:00
Medyk Konin
VS
Medyk Konin
Górnik Łęczna
/
Medyk Konin
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 7 21
2 KKPK Medyk Konin 7 19
3 KKS Czarni Sosnowiec 7 18
4 AZS PWSZ Wałbrzych 7 15
5 AZS UJ Kraków 7 10
6 UKS SMS Łódż 7 9
7 Olimpia Szczecin 7 7
8 GKS Katowice 7 7
9 AZS PSW Biała Podlaska 7 6
10 AZS Wrocław 7 5
11 TS Mitech Żywiec 7 4
12 Polonia Poznań 7 0
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS La Perle Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom BoHdan Siłownia
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success