Brak skuteczności , kompromitacja sędziów i brak fair play trenera drużyny gospodarzy!
2018-09-10
Brak skuteczności , kompromitacja sędziów i brak fair play trenera drużyny gospodarzy!

W meczu 5 koleji ekstraligi kobiet taktyka drużyny gospodyń polegała na wyeliminowaniu z gry Gabiji Gedgaudaite oraz wrzucaniu długich, górnych piłek przez Ewę Cieślę w pole karne koninianek. Taktyka okazała się w tym meczu skuteczna, ponieważ po raz pierwszy od 2008-go roku drużyna PSW nie przegrała z Medykiem, a o skuteczności tej taktyki zadecydował brak skuteczności zawodniczek Medyka. Kilka sytuacji tym razem zmarnowała Dominika Kopińska a Nicole Zając w samej końcówce spotkania trafiła w słupek.

AZS PSW Biała Podlaska też miała swoje sytuacje. Oprócz strzelenia bramki, sytuacji sam na sam nie wykorzystała Gąsieniec, a piłka po strzale Lefeld spadła z góry na poprzeczkę.

Oddzielny temat to sędziowanie i skandaliczne zachowanie trenera Białej Podlaskiej. W pewnym momencie po prostopadłym zagraniu w kierunku konińskiej bramki do piłki wystartowała zawodniczka AZS PSW i stoperki Medyka. Po krótkiej przepychance zawodniczka PSW wykonała teatralny upadek sugestywnie symulujac faul. Sędzia bez wahania pokazała zółtą kartkę zawodniczce AZS za wymuszanie i nakazała rzut wolny dla Medyka. Spotkało sie to z protestem kibicówi i trenera druzuny Białej, który podbiegł do sędzi bocznej sugerując, że faulowała 17-stka (Gedgaudaite). Zrobił to z premedytacja wiedząc, że Gaedgaudaite ujrzała wcześniej zółty kartonik i w konsekwencji dostałaby czerwoną kartkę. Sedzia zmieniła decyzję i zółtą kartkę otrzymała Gedgaudaite. Wtedy wkroczył do akcji trener Medyka, który stwierdził, że faulowała Maskiewicz. Zrobiło się ogromne zamieszanie, po którym sedzia zmieniła decyzję po raz trzeci i zółtką kartką ukarała Maskiewicz. Sytuacjia kuriozalna a zachowanie trenera AZS PSW nie do zaakceptowania. Gdzie fair play Panie trenerze!?

Na koniec należałoby zadać pytanie, dlaczego trzy znakomite sędzie w tym dniu sędziują mecz charytatywny TVN - Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy, a Wydział Piłkarstwa Kobiecego wysyła na twarda walkę o ligowe punkty sędzie bez doświadczenia narażając je na kompromitacje?

 

 

 

ASZ PSW Biała Podlaska - Medyk 1:1 (1:1)

 

Bramki: Zając 30', Edel 45'

 

Skład Medyka: Sowalska – Olejniczak, Maskiewicz, Sałata, Lukas – Ivanyshyn (70' Łasicka), Pakulska, Gedgaudaite (88' Kovtun), Zając – Kopińska, Kaletka(62' Gawrońska)


Najbliższy mecz
strzalka do daty
..
godzina:
VS
/
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 14 40
2 KKPK Medyk Konin 14 35
3 KKS Czarni Sosnowiec 14 34
4 AZS PWSZ Wałbrzych 14 31
5 UKS SMS Łódź 14 21
6 AZS UJ Kraków 14 20
7 GKS Katowice 14 17
8 AZS PSW Biała Podlaska 14 13
9 Olimpia Szczecin 14 13
10 AZS Wrocław 14 9
11 Mitech Żywiec 14 6
12 Polonia Poznań 14 1
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT La Perle Fruid Land Central Park Bar
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom BoHdan Siłownia
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success