Nowy trener drużyny seniorek
2024-01-09
Nowy trener drużyny seniorek

Michał Sypuła został nowym trenerem drużyny seniorek Medyka POLOmarket Konin. Na funkcji zastąpił Romana Jaszczaka, który pozostaje prezesem konińskiego klubu.

 

Roman Jaszczak prowadził drużynę seniorek Medyka od założenia klubu w 1985 roku, z krótką przerwą w latach 2011-2013, gdy był selekcjonerem kadry narodowej (na funkcji trenera Medyka zastępowała go wtedy dzisiejsza selekcjonerka – Nina Patalon). Decyzja o rezygnacji z prowadzenia pierwszej drużyny związana była między innymi z objęciem przez Romana Jaszczaka funkcji prezesa niedawno powołanej ogólnopolskiej Federacja Klubów Piłkarstwa Kobiecego. 

 

Jest to idealny moment na to, abym powiedział dość i po trzydziestu dziewięciu latach bycia pierwszym trenerem Medyka POLOmarket Konin, dzisiaj swoją funkcję powierzam trenerowi Michałowi Sypule – powiedział Roman Jaszczak podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Michał Sypuła doskonale zna zespół Medyka, bowiem jako drugi trener pracował z naszymi piłkarkami od dłuższego czasu. – Czuję się zaszczycony obejmując tak ważną rolę, w tak zasłużonym i legendarnym klubie. Myślę, że praca na najwyższym poziomie rozgrywkowym jest marzeniem każdego trenera. Nie ukrywam, że od pewnego czasu był to mój cel – powiedział dziś Michał Sypuła. 

 

Prezes Jaszczak zapewnił o pełnej swobodzie, którą w prowadzeniu pierwszej drużyny będzie miał nowy sztab szkoleniowy. Drugą trenerką Medyka będzie w najbliższym czasie Anna Gawrońska, z kolei funkcję asystentki trenera pełnić będzie Aleksandra Bieryło.

 

Seniorki Medyka POLOmarket Konin spotkały się dziś na pierwszym treningu po przerwie zimowej. Do rundy wiosennej Ekstraligi, która ruszy 9-go marca, będą przygotowywać się na boiskach w Koninie.


Najbliższy mecz
Mecz towarzyski
strzalka do daty
24.02.2024
godzina: 11:00
Reprezentacja Litwy
VS
Reprezentacja Litwy
Medyk Konin
/
Reprezentacja Litwy
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Pogoń Szczecin 11 29
2 GKS Katowice 11 26
3 AP Orlen Gdańsk 11 20
4 UKS SMS Łódź 11 17
5 Czarni Sosnowiec 11 17
6 Pogoń Tczew 11 16
7 Górnik Łęczna 10 16
8 Śląsk Wrocław 11 14
9 AZS UJ Kraków 10 10
10 Rekord Bielsko-Biała 11 10
11 Medyk POLOmarket Konin 11 6
12 Stomilanki Olsztyn 11 4
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin Lasy Państwowe
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
JML Serwis Sp. z o. o. Zakład Utylizacji Odpadów SP. z o.o. Vitare Consulting MZGOK
Sponsorzy techniczni
Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka RDR Systemy Informatyczne Siłownia w Galerii Urody Shine PKS
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success