Zwycięstwo po meczu walki!
2016-06-12

Medyk POLOmarket Konin pokonał Mitech Żywiec 3:1 (1:1) po bardzo trudnym i nerwowym pojedynku. Do siatki przeciwniczek dwukrotnie trafiła Anna Gawrońska oraz Aleksandra Sikora.

W pierwszych pięciu minutach widzieliśmy już dwa gole, ale to zespół gości wyszedł na prowadzenie za sprawą gola Lucie Suskovej, która wykorzystała kontratak i w sytuacji sam na sam pokonała Annę Szymańską. Jednak w kolejnej akcji Anna Gawrońska idealnie wykorzystała swoje położenie w polu karnym i strzałem po ziemii wyrównała stan spotkania. Po zdobytym golu Medyk przejął inicjatywę. W siedemnastej minucie Aleksandra Sikora trafiła z ostrego kąta w słupek. Kilka chwil później Patrycja Balcerzak mocnym wolejem z pola karnego trafiła w bramkarkę Mitechu Żywiec. W 40. minucie Anna Gawrońska miała idealną sytuację na strzelenie bramki dającej prowadzenie, ale mając przed sobą tylko Kingę Szemik kapitan Medyka uderzyła ponad poprzeczką.

W drugiej części gry widzieliśmy festiwal nieskuteczności konińskich piłkarek. Liczne próby z dystansu i strzały z bliższej odległości nie były w stanie przełamać rąk Kingi Szemik. Z kilku metrów nie trafiały Gawrońska, Sikora, czy Kostova. Kilku krotnie obrończynie z Żywca wybijały piłkę w niebywałych okolicznościach, tak jak po strzale Agaty Tarczyńskiej, kiedy minęła bramkarkę gości ale nie zdobyła gola trafiając właśnie w jedną z przeciwniczek. W 80. minucie Lilyana Kostova została sfaulowana w polu karnym i sędzia wskazała na jedenasty metr. Minutę później Anna Gawrońska trafiła w tym meczu po raz drugi i uspokoiła denerwujących się kibiców przy Podwalu. W 83. minucie Aleksandra Sikora popisała się fantastycznym strzałem i z ostrego kąta mocnym uderzeniem znalazła drogę do siatki.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Maria Ficzay, Radoslava Slavcheva, Dagmara Grad (46' Gabriela Grzywińska), Wiktoria Marszewska, Patrycja Balcerzak, Lilyana Kostova, Katarzyna Daleszczyk - Agata Tarczyńska (90' Paulina Zawiślak), Anna Gawrońska