Wygrana na koniec zgrupowania
2016-07-17

Wysoką wygraną 5:1 (2:1) z mistrzem Słowenii, ŽNK Pomurje Beltinci, zakończyły pierwszy obóz przygotowawczy tego lata piłkarki Medyka POLOmarket Konin.

Podopieczne Romana Jaszczaka zmierzyły się ze Słowenkami w drodze powrotnej z obozu w bułgarskim Wielkim Tyrnowie. Podobnie jak przed rokiem, górą były mistrzynie Polski. Spotkanie rozpoczęło się jednak do trafienia gospodarzy. W 13. minucie piłkę do konińskiej siatki skierowała Monika Conjar. Po połowie godziny gry wyrównała Aleksandra Sikora, która trzy minuty przed przerwą ustaliła wynik pierwszej połowy na 2:1 dla Medyka POLOmarket.

Po zmianie stron gole zdobywały wyłącznie mistrzynie Polski. W 52. minucie na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Daleszczyk. Pół godziny później bezpośrednio z rzutu wolnego trafiła Patrycja Balcerzak, a w 87. minucie ponownie z gola cieszyła się Daleszczyk.

Byłem ciekaw, co wydarzy się w mojej drużynie po stracie gola. Jak się okazało dziewczyny zareagowały fantastycznie. Po raz kolejny cieszę się bardzo z tego, że nie przyplątał się żadem uraz. Jestem zadowolony ze zgrupowania. Dziewczyny pracowały bardzo ciężko i trenowały z wielkim zaangażowaniem. W drużynie panuje też wciąż doskonała atmosfera. Teraz jesteśmy już myślami przy kolejnym sparingu, z finalistą Ligi Mistrzyń – powiedział trener Medyka POLOmarket, Roman Jaszczak.

Po meczu piłkarki Medyka POLOmarket Konin wyjechały do Konina. W sobotę, 23 lipca czeka je sparing z VfL Wolfsburg. Dzień później udadzą się na drugie zgrupowanie do Żagania.