Z Sosnowca wracamy ze zwycięstwem
2017-03-18

W Sosnowcu rozegrany został mecz 17 kolejki ekstraligi pomiędzy Medykiem Konin, a gospodyniami wydarzenia - Czarnymi. Piłkarki trenera Romana Jaszczaka do Konina wracają z 3 punktami po zwycięstwie 5:1.

W pierwszej połowie meczu wynik spotkania otworzyła Katarzyna Daleszczyk, a kilka minut później kontrę wykorzystała podopieczna trenera Grzegorza Majewskiego - Petra Zdechovanova, która doprowadziła do remisu 1:1. Wynik do przerwy zmianie nie uległ, a tym samym kibice z niecierpliwością oczekiwali drugiej części starcia.

Koninianki w drugiej połowie zmieniły scenerię meczu. Aleksandra Sikora sprawiła, że Medyczki objęły prowadzenie. Kapitan Anna Gawrońska z rzutu karnego podwyższyła na 3:1, a Lilyana Kostova na 4:1. Wynik spotkania ustanowiła Maria Ficzay.

KKS Czarni Sosnowiec - KKPK Medyk Konin: 1:5

Medyk Konin: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora (Aleksandra Stasiak 90'), Agata Guściora, Radoslava Slavcheva (Weronika Helińska 78'), Maria Ficzay (Klaudia Olejniczak 88'), Paulina Dudek, Patrycja Balcerzak (Dagmara Grad 64'), Sandra Sałata, Katarzyna Daleszczyk, Lilyana Kostova, Anna Gawrońska

Bramki: Petra Zdechovanova - Katarzyna Daleszczyk, Aleksandra Sikora, Anna Gawrońska (k), Lilyana Kostova, Maria Ficzay