Bramki dopiero w końcówce
2017-08-12

Medyk Konin pokonał dziś na wyjeździe AZS UJ Kraków 2:0 (0:0) po golach Nikol Kaletki i Natalii Chudzik. Obie bramki padły po osiemdziesiątej minucie.

Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie przebiegało pod dyktando Medyka. Mistrzynie Polski miały jednak spore problemy z wykończeniem dogodnych sytuacji. Krakowianki zagrały konsekwentnie w defensywie. Bardzo dobrze między słupkami bramki AZS UJ sprawowała się Karolina Klabis. Gospodarze wyprowadzili też kilka kontrataków, po których piłka mogła znaleźć się w konińskiej siatce.

Na początku spotkania dwa strzały oddała Nikol Kaletka. Z obu sytuacji obronną ręką wychodziła Klabis. W 11. minucie jedna z krakowianek minęła konińską bramkarkę. Medyk nie stracił gola dzięki przytomnej interwencji Sandry Sałaty. W 19. minucie Justyna Maziarz przelobowała Emily Dolan. Bramka nie została jednak uznana, bo krakowianka znajdowała się na pozycji spalonej. W końcówce pierwszej połowy dwa gole mogła strzelić Paulina Dudek. Najpierw piłka po jej strzale została odbita przez Klabis i wylądowała na słupku. Po chwili Klabis zachowała czyste konto w sytuacji „sam na sam” z Dudek. Druga część gry to zdecydowana przewaga, a zarazem popis nieskuteczności medyczek. Kibice z Konina na bramkę czekali aż do 83. minuty, gdy po koronkowej akcji, futbolówkę w krakowskiej siatce umieściła Nikol Kaletka. Wynik spotkania ustaliła, po doskonałym dośrodkowaniu Liliany Kostowej, Natalia Chudzik.

Z Krakowa koninianki wróciły do Sosnowca, gdzie przebywają na kilkudniowym zgrupowaniu. We wtorek (15 sierpnia) udadzą się do Żywca. Tam w ramach 3. kolejki ekstraligi zagrają z Mitechem (godz. 11.00). Po meczu w Żywcu medyczki wrócą na kilka dni do Konina. Później czeka je turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzyń w Belfaście.

Medyk Konin: Emily Dolan, Maria Ficzay, Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Natalia Chudzik , Natalia Pakulska, Krystyna Sikora, Paulina Dudek (’87 Patrycja Balcerzak), Nikol Kaletka, Brittany Kindzierski (’43 Anastazja Szuppo), Anna Gawrońska (’46 Liliana Kostowa)