Bramki dopiero w końcówce
2017-08-12
Bramki dopiero w końcówce

Medyk Konin pokonał dziś na wyjeździe AZS UJ Kraków 2:0 (0:0) po golach Nikol Kaletki i Natalii Chudzik. Obie bramki padły po osiemdziesiątej minucie.

 

Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie przebiegało pod dyktando Medyka. Mistrzynie Polski miały jednak spore problemy z wykończeniem dogodnych sytuacji. Krakowianki zagrały konsekwentnie w defensywie. Bardzo dobrze między słupkami bramki AZS UJ sprawowała się Karolina Klabis. Gospodarze wyprowadzili też kilka kontrataków, po których piłka mogła znaleźć się w konińskiej siatce.

 

Na początku spotkania dwa strzały oddała Nikol Kaletka. Z obu sytuacji obronną ręką wychodziła Klabis. W 11. minucie jedna z krakowianek minęła konińską bramkarkę. Medyk nie stracił gola dzięki przytomnej interwencji Sandry Sałaty. W 19. minucie Justyna Maziarz przelobowała Emily Dolan. Bramka nie została jednak uznana, bo krakowianka znajdowała się na pozycji spalonej. W końcówce pierwszej połowy dwa gole mogła strzelić Paulina Dudek. Najpierw piłka po jej strzale została odbita przez Klabis i wylądowała na słupku. Po chwili Klabis zachowała czyste konto w sytuacji „sam na sam” z Dudek. Druga część gry to zdecydowana przewaga, a zarazem popis nieskuteczności medyczek. Kibice z Konina na bramkę czekali aż do 83. minuty, gdy po koronkowej akcji, futbolówkę w krakowskiej siatce umieściła Nikol Kaletka. Wynik spotkania ustaliła, po doskonałym dośrodkowaniu Liliany Kostowej, Natalia Chudzik.

 

Z Krakowa koninianki wróciły do Sosnowca, gdzie przebywają na kilkudniowym zgrupowaniu. We wtorek (15 sierpnia) udadzą się do Żywca. Tam w ramach 3. kolejki ekstraligi zagrają z Mitechem (godz. 11.00). Po meczu w Żywcu medyczki wrócą na kilka dni do Konina. Później czeka je turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzyń w Belfaście.

 


Medyk Konin: Emily Dolan, Maria Ficzay, Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Natalia Chudzik , Natalia Pakulska, Krystyna Sikora, Paulina Dudek (’87 Patrycja Balcerzak), Nikol Kaletka, Brittany Kindzierski (’43 Anastazja Szuppo), Anna Gawrońska (’46 Liliana Kostowa)

 


Najbliższy mecz
strzalka do daty
..
godzina:
VS
/
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 0 0
2 Medyk Konin 0 0
3 Czarni Sosnowiec 0 0
4 AZS PWSZ Wałbrzych 0 0
5 UKS SMS Łódź 0 0
6 Olimpia Szczecin 0 0
7 Mitech Żywiec 0 0
8 AZS UJ Kraków 0 0
9 AZS PSW Biała Podlaska 0 0
10 AZS Wrocław 0 0
11 Unifreeze Górzno 0 0
12 Sportowa Czwórka Radom 0 0
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS La Perle Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success