Bez bramek w pierwszym meczu turnieju
2017-08-22

Pierwszy mecz Medyka w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń na remis. Nasze zawodniczki zremisowały dziś w Belfaście 0:0 z mistrzem Irlandii, Shelbourne FC 0:0.

Pierwsza połowa zaczęła się od wyrównanej gry. Jako pierwsze bramce rywala zagroziły jednak Irlandki. W 19. minucie ofiarnie po strzale Romy McLaughlin interweniowała Emily Dolan. Trzy minuty później bardzo dobrze w pole karne do Anny Gawrońskiej zagrała Natalia Pakulska. Niestety, kapitan Medyka nie trafiła w dogodnej sytuacji w piłkę. Cztery minuty później z dystansu, wprost w bramkarkę Shebourne przymierzyła Liliana Kostowa. Bułgarka sprawdziła czujność golkiperki z Irlandii jeszcze w 41. minucie. Tuż przed końcem groźnie, ale minimalnie niecelnie, główkowała pod konińską bramką Gloria Douglas. W przerwie trener Roman Jaszczak wpuścił na boisko Brittany Kindzierski, która zastąpiła Annę Gawrońską. Na początku drugiej odsłony spotkania podbramkowych sytuacji było jak na lekarstwo. Wart odnotowania jest jednak strzał z dystansu Pauliny Dudek. Sześć minut po zmianie stron Amanda McQuillan zmuszona była po jej uderzeniu wybijać piłkę na rzut rożny. W 78. minucie Dudek popisała się dryblingiem przed polem karnym, po którym zagrała do Kostowej. Napastniczka Medyka nie zdołała jednak zmienić rezultatu spotkania. Minutę później szczęścia z ostrego kąta, po podaniu od Patrycji Balcerzak, próbowała Kindzierski. Koninianki najbliżej zdobycia bramki były w 84. minucie, gdy po strzale Patrycji Balcerzak futbolówkę we własnym polu karnym zagrała ręką Seana Cooke. Irlandka została ukarana czerwoną kartką. Sędzia wskazała też na „wapno”. Niestety, z jedenastu metrów niecelnie uderzyła Krystyna Sikora. W doliczonym czasie gry medyczki wywalczyły jeszcze dwa rzuty rożnie, po których wynik spotkania nie uległ zmianie. W kolejnym meczu LM Medyk zmierzy się z mistrzem Irlandii Północnej, Linfield Ladies FC Belfast. To spotkanie zaplanowano na najbliższy piątek (25 sierpnia), na godz. 15.00.

Medyk Konin: Emily Dolan, Maria Ficzay, Radosława Sławczewa, Caseede Lynch, Krystyna Sikora, Paulina Dudek, Natalia Pakulska, Liliana Kostowa, Anna Gawrońska (’46 Brittany Kindzierski), Nikol Kaletka (’63 Patrycja Balcerzak).