Od 0:1 do 3:2
2017-08-27
Od 0:1 do 3:2
Foto: medyk2konin

Medyk II Konin wygrał na inaugurację sezonu I ligi.

 

W meczu 1. kolejki nowego sezonu koninianki pokonały na wyjeździe 3:2 Stomilanki Olsztyn. Spotkanie miało dwa oblicza. Po pierwszej połowie koninianki przegrywały 0:1. Po zmianie stron nasze panie trzykrotnie wpisywały się na listę strzelczyń. W tym samym czasie rywalki zdobyły tylko jednego gola. W efekcie ciężko wywalczone trzy punkty pojechały do Konina.

 

KKP Stomilanki Olsztyn – ZSGE Medyk II Konin 2:3 (1:0)
Katarzyna Grzesik ‘22, Iwona Abramczyk ‘77 – Karolina Majda ‘48, Weronika Helińska ‘60, Natalia Rabiega ‘71

 

ZSGE Medyk II Konin: Natalia Dominiczak – Faustyna Sikorska, Paulina Mazurkiewicz, Weronika Helińska, Aleksandra Stasiak, Weronika Szmatuła – Klaudia Nogalska, Agnieszka Garczarek, Kinga Łatka – Karolina Majda, Natalia Rabiega (k) (‘89 Karolina Łaniewska) [Trener - Janusz Gajewski]

 

Pomeczowe opinie piłkarek:

 

Weronika Helińska: To był bardzo ciężki mecz. W pierwszej połowie olsztynianki narzuciły bardzo duże tempo gry i w znacznym stopniu nas zdominowały. Miałyśmy, niewiele, albo bardzo mało miejsca do grania. Druga połowa przyniosła bardziej uporządkowaną grę z naszej strony. Nasza determinacja i wiara w możliwość odwrócenia losów meczu stała się faktem. Gola na 1:1 zdobyła Karolina Majda, co wniosło wiele uspokojenia w naszą grę. W krótkim odstępie po wyrównaniu, po faulu na Karolinie i rzucie wolnym z 18 metrów, ja dołożyłam gola. Natalia Rabiega, natomiast, po świetnej akcji Weroniki Szmatuły i dośrodkowaniu, pięknym strzałem głową ustaliła nasz dorobek golowy w tym meczu. Nie ustrzegłyśmy się niestety błędu i po rzucie wolnym Stomilanki zdobyły swoją drugą bramkę. Spotkanie zakończyło się jednak naszym zwycięstwem i bardzo cieszymy się ze zdobytych 3 punktów.

 

Karolina Majda: W pierwszej połowie przeciwniczki zdecydowanie nie dały nam pograć. Druga część meczu należała do nas. Zaczęłyśmy skutecznie odbierać piłkę i walczyć. Przeprowadziłyśmy kilka fajnych akcji bramkowych, a trzy z nich zakończyłyśmy celnymi strzałami. Dla mnie był to debiut i wydaje mi się, że w drugiej połowie zagrałam dobre spotkanie. Udowodniłam, że potrafię grać, strzelać gole i asystować.

 


Najbliższy mecz
strzalka do daty
..
godzina:
VS
/
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 0 0
2 Medyk Konin 0 0
3 Czarni Sosnowiec 0 0
4 AZS PWSZ Wałbrzych 0 0
5 UKS SMS Łódź 0 0
6 Olimpia Szczecin 0 0
7 Mitech Żywiec 0 0
8 AZS UJ Kraków 0 0
9 AZS PSW Biała Podlaska 0 0
10 AZS Wrocław 0 0
11 Unifreeze Górzno 0 0
12 Sportowa Czwórka Radom 0 0
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS La Perle Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success