Od 0:1 do 3:2
2017-08-27

Medyk II Konin wygrał na inaugurację sezonu I ligi.

W meczu 1. kolejki nowego sezonu koninianki pokonały na wyjeździe 3:2 Stomilanki Olsztyn. Spotkanie miało dwa oblicza. Po pierwszej połowie koninianki przegrywały 0:1. Po zmianie stron nasze panie trzykrotnie wpisywały się na listę strzelczyń. W tym samym czasie rywalki zdobyły tylko jednego gola. W efekcie ciężko wywalczone trzy punkty pojechały do Konina.

KKP Stomilanki Olsztyn – ZSGE Medyk II Konin 2:3 (1:0)
Katarzyna Grzesik ‘22, Iwona Abramczyk ‘77 – Karolina Majda ‘48, Weronika Helińska ‘60, Natalia Rabiega ‘71

ZSGE Medyk II Konin: Natalia Dominiczak – Faustyna Sikorska, Paulina Mazurkiewicz, Weronika Helińska, Aleksandra Stasiak, Weronika Szmatuła – Klaudia Nogalska, Agnieszka Garczarek, Kinga Łatka – Karolina Majda, Natalia Rabiega (k) (‘89 Karolina Łaniewska) [Trener - Janusz Gajewski]

Pomeczowe opinie piłkarek:

Weronika Helińska: To był bardzo ciężki mecz. W pierwszej połowie olsztynianki narzuciły bardzo duże tempo gry i w znacznym stopniu nas zdominowały. Miałyśmy, niewiele, albo bardzo mało miejsca do grania. Druga połowa przyniosła bardziej uporządkowaną grę z naszej strony. Nasza determinacja i wiara w możliwość odwrócenia losów meczu stała się faktem. Gola na 1:1 zdobyła Karolina Majda, co wniosło wiele uspokojenia w naszą grę. W krótkim odstępie po wyrównaniu, po faulu na Karolinie i rzucie wolnym z 18 metrów, ja dołożyłam gola. Natalia Rabiega, natomiast, po świetnej akcji Weroniki Szmatuły i dośrodkowaniu, pięknym strzałem głową ustaliła nasz dorobek golowy w tym meczu. Nie ustrzegłyśmy się niestety błędu i po rzucie wolnym Stomilanki zdobyły swoją drugą bramkę. Spotkanie zakończyło się jednak naszym zwycięstwem i bardzo cieszymy się ze zdobytych 3 punktów.

Karolina Majda: W pierwszej połowie przeciwniczki zdecydowanie nie dały nam pograć. Druga część meczu należała do nas. Zaczęłyśmy skutecznie odbierać piłkę i walczyć. Przeprowadziłyśmy kilka fajnych akcji bramkowych, a trzy z nich zakończyłyśmy celnymi strzałami. Dla mnie był to debiut i wydaje mi się, że w drugiej połowie zagrałam dobre spotkanie. Udowodniłam, że potrafię grać, strzelać gole i asystować.