Hat-trick Balcerzak w Radomiu
2017-10-15

Piłkarki Medyka Konin wygrały dziś na wyjeździe z beniaminkiem ekstraligi, Sportową Czwórką Radom 5:0 (2:0). Trzy bramki (wszystkie po rzutach karnych) zdobyła Patrycja Balcerzak. Po jednym trafieniu dołożyły: Paulina Dudek i Anastazja Harlanowa.

Wynik spotkania otworzyła w 9. minucie Paulina Dudek, która skierowała piłkę do siatki gospodarzy po rzucie rożnym. W 32. minucie w polu karnym Sportowej Czwórki faulowana była Anna Gawrońska. Sędzia wskazała na „wapno”, a „jedenastkę” na gola zamieniła Patrycja Balcerzak. Sześć minut później radomianki były bliskie zdobycia kontaktowego trafienia – po kornerze piłka odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Monikę Sowalską.

Trzeci gol dla Medyka padł sześć minut po zmianie stron. Najpierw Liliana Kostowa przerzuciła futbolówkę na prawą stronę do Anny Gawrońskiej. Kapitan Medyka zagrała w uliczkę do wbiegającej w pole karne Anastazji Harlanowej, a ta przymierzyła celnie, nie dając szans radomskiej golkiperce. Kolejne dwie bramki padły po rzutach karnych egzekwowanych przez Patrycję Balcerzak. W 53. minucie w obrębie „szesnastki” Sportowej Czwórki faulowana była znów Gawrońska, a dziesięć minut później jedna z zawodniczek z Radomia zagrała ręką we własnym polu karnym.

Medyk Konin: Monika Sowalska, Maria Ficzay (’72 Klaudia Olejniczak), Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Natalia Chudzik, Anastazja Szuppo (’46 Krystyna Sikora), Paulina Dudek (’46 Julia Gawlak), Patrycja Balcerzak (’80 Patrycja Balcerzak), Nikol Kaletka (’46 Anastazja Harlanowa), Anna Gawrońska, Liliana Kostowa.