Oficjalny Serwis Interenetowy KKPK Medyk Konin
W Łodzi zagramy o lidera na zimę
2017-12-01
W Łodzi zagramy o lidera na zimę

Już pojutrze ostatni ligowy mecz Medyka Konin w 2017 roku. Od jego wyniku zależeć będzie, czy mistrzynie Polski spędzą zimę na pierwszej pozycji w ekstraligowej tabeli.

 

Koninianki zagrają w niedzielę na wyjeździe z UKS-em SMS Łódź. Aby wrócić na pierwsze miejsce w tabeli ekstraligi Medyk musi wygrać. W przeciwnym wypadku na pierwszej lokacie przezimują zawodniczki Górnika Łęczna. UKS SMS Łódź plasuje się teraz w środku zestawienia. W  dotychczasowych trzynastu meczach drużyna ta zdobyła osiemnaście punktów. Łodzianki zanotowały dobrą rundę jesienną (plus trzy mecze rozegrane awansem z rundy wiosennej) jeśli chodzi o występy przed własną publicznością. UKS wygrał u siebie cztery spotkania, jedno zremisował (1:1 z Górnikiem Łęczna) i poniósł jedną porażkę (0:1 z Czarnymi Sosnowiec).

 

W niedzielę konińskie defensorki będą musiały wystrzegać się w szczególności Martyny Wiankowskiej i Nikoli Karczewskiej, które strzeliły w tym sezonie po osiem bramek. Medyczki notowały w Łodzi dotychczas wyłącznie wysoki wygrane. W minionej edycji rozgrywek (UKS SMS Łódź gra w ekstralidze od ubiegłego sezonu) koninianki wygrały w Łodzi 7:1. Medyk mierzył się na wyjeździe z UKS SMS także przy okazji rozgrywek Pucharu Polski. W sezonie 2015/2016, w półfinale było 5:1 dla koninianek (fot.). W sezonie 2016/2017 nasza drużyna wygrała w Łodzi, w ramach ćwierćfinału, 8:0.

 

Zaległy mecz, 6. kolejki ekstraligi, między UKS-em SMS Łódź a Medykiem Konin rozpocznie się o godz. 11.00, w najbliższą niedzielę (3 grudnia) na stadionie SMS im. Kazimierza Górskiego przy ul. Milionowej 12 w Łodzi. Spotkanie będzie relacjonowane na żywo w MedykTV. Zapraszamy do oglądania!

 


Najbliższy mecz
4 kolejka ekstraligi
strzalka do daty
25.08.2018
godzina: 11:00
Czarni Sosnowiec
VS
Czarni Sosnowiec
Medyk Konin
/
Czarni Sosnowiec
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 KKPK Medyk Konin 3 9
2 Czarni Sosnowiec 3 9
3 AZS PWSZ Wałbrzych 3 9
4 AZS UJ Kraków 3 4
5 Górnik Łęczna 1 3
6 GKS Katowice 3 3
7 TS Mitech Żywiec 3 3
8 UKS SMS Łódź 3 3
9 AZS PSW Biała Podlaska 2 1
10 AZS Wrocław 2 1
11 Olimpia Szczecin 3 1
12 Polonia Poznań 3 0
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS La Perle Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom BoHdan Siłownia
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success