Zasłużone zwycięstwo Medyka!
2018-08-25
Zasłużone zwycięstwo Medyka!

W czwartej kolejce Ekstraligi kobiet piłkarki Medyka Konin pokonały aktualnego wicemistrza Polski 5:0 (2:0). Kibice zasiadający na trybunach konińskiego stadionu liczyli na dobre widowisko i nie zawiedli się. W 9 minucie wynik meczu otworzyła Dominika Kopińska, która wykorzystała błąd Dagmary Grad i po otrzymaniu krzyżowego podania od Klaudii Olejniczak strzałem w długi róg po ziemi pokonała Annę Szymańską. W 22 minucie Nikol Kaletka w identyczny sposób pokonała bramkarkę Czarnych Sosnowiec, otrzymując świetne podanie od Natalii Pakulskiej.  W 59 minucie była piłkarka Czarnych - Nikol Kaletka zdobyła swoją drugą bramkę w tym meczu, a Anna Szymańska po raz trzeci musiała wyciągać piłkę z siatki. W 67 minucie w polu karnym po raz kolejny dała się ograć Dagmara Grad i zmuszona została do zatrzymania rękoma dryblującej Natalii Chudzik, która pewnie wykorzystała rzut karny, podwyższając wynik tego spotkania na 4:0. W 75 minucie wprowadzona za Nikol Kaletkę  Anna Gawrońska po otrzymaniu prostopadłego podania z głębi pola lobowała Szymańską. Do odbitej piłki od poprzeczki dopadła Kopińska, która potężnym strzałem nie dała żadnych szans A. Szymańskiej.  

Na konferencji prasowej trener Medyka Konin - Roman Jaszczak bardzo chwalił swój zespół za realizację założeń taktycznych oraz za cechy wolicjonalne. Medyczki zdominowały grę i drużynie Czarnych Sosnowiec nie pozwoliły na zbyt wiele. W dzisiejszym spotkaniu piłkarki Medyka udowodniły swoją grą, że będą się liczyć w walce o najwyższe cele. Dzięki temu zwycięstwu Medyczki nadal pozostają liderem Ekstraligi kobiet z kompletem 12 punktów i stosunkiem bramek 20:1. Teraz piłkarki czeka przerwa na Reprezentacje (powołania otrzymały: w Reprezentacjach seniorek: Natalia Chudzik, Gabija Gedgaudaite oraz Mariana Ivanyshyn, natomiast w Reprezentacji U–19: Julia Maskiewicz, Weronika Helińska, Aleksandra Stasiak i Karolina Majda). 9 września w piątej kolejce Ekstraligi, koninianki sprawdzą formę drużyny AZS PSW w Białej Podlaskiej.

 

Skład Medyka: Sowalska – Olejniczak, Sałata (83’ Kovtun), Maskiewicz, Lukas – Zając, Gedgaudaite, Pakulska, Chudzik (71’ Łasicka) – Kopińska, Kaletka (62’ Gawrońska)

 

Bramki: Kopińska 9’, 75’, Kaletka 22’, 59’, Chudzik 67’

 


Najbliższy mecz
strzalka do daty
..
godzina:
VS
/
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 14 40
2 KKPK Medyk Konin 14 35
3 KKS Czarni Sosnowiec 14 34
4 AZS PWSZ Wałbrzych 14 31
5 UKS SMS Łódź 14 21
6 AZS UJ Kraków 14 20
7 GKS Katowice 14 17
8 AZS PSW Biała Podlaska 14 13
9 Olimpia Szczecin 14 13
10 AZS Wrocław 14 9
11 Mitech Żywiec 14 6
12 Polonia Poznań 14 1
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
ART-METAL PKS Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT La Perle Fruid Land Central Park Bar
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom BoHdan Siłownia
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success