Zasłużone zwycięstwo Medyka!
2018-08-25

W czwartej kolejce Ekstraligi kobiet piłkarki Medyka Konin pokonały aktualnego wicemistrza Polski 5:0 (2:0). Kibice zasiadający na trybunach konińskiego stadionu liczyli na dobre widowisko i nie zawiedli się. W 9 minucie wynik meczu otworzyła Dominika Kopińska, która wykorzystała błąd Dagmary Grad i po otrzymaniu krzyżowego podania od Klaudii Olejniczak strzałem w długi róg po ziemi pokonała Annę Szymańską. W 22 minucie Nikol Kaletka w identyczny sposób pokonała bramkarkę Czarnych Sosnowiec, otrzymując świetne podanie od Natalii Pakulskiej.  W 59 minucie była piłkarka Czarnych - Nikol Kaletka zdobyła swoją drugą bramkę w tym meczu, a Anna Szymańska po raz trzeci musiała wyciągać piłkę z siatki. W 67 minucie w polu karnym po raz kolejny dała się ograć Dagmara Grad i zmuszona została do zatrzymania rękoma dryblującej Natalii Chudzik, która pewnie wykorzystała rzut karny, podwyższając wynik tego spotkania na 4:0. W 75 minucie wprowadzona za Nikol Kaletkę  Anna Gawrońska po otrzymaniu prostopadłego podania z głębi pola lobowała Szymańską. Do odbitej piłki od poprzeczki dopadła Kopińska, która potężnym strzałem nie dała żadnych szans A. Szymańskiej.

Na konferencji prasowej trener Medyka Konin - Roman Jaszczak bardzo chwalił swój zespół za realizację założeń taktycznych oraz za cechy wolicjonalne. Medyczki zdominowały grę i drużynie Czarnych Sosnowiec nie pozwoliły na zbyt wiele. W dzisiejszym spotkaniu piłkarki Medyka udowodniły swoją grą, że będą się liczyć w walce o najwyższe cele. Dzięki temu zwycięstwu Medyczki nadal pozostają liderem Ekstraligi kobiet z kompletem 12 punktów i stosunkiem bramek 20:1. Teraz piłkarki czeka przerwa na Reprezentacje (powołania otrzymały: w Reprezentacjach seniorek: Natalia Chudzik, Gabija Gedgaudaite oraz Mariana Ivanyshyn, natomiast w Reprezentacji U–19: Julia Maskiewicz, Weronika Helińska, Aleksandra Stasiak i Karolina Majda). 9 września w piątej kolejce Ekstraligi, koninianki sprawdzą formę drużyny AZS PSW w Białej Podlaskiej.

Skład Medyka: Sowalska – Olejniczak, Sałata (83’ Kovtun), Maskiewicz, Lukas – Zając, Gedgaudaite, Pakulska, Chudzik (71’ Łasicka) – Kopińska, Kaletka (62’ Gawrońska)

Bramki: Kopińska 9’, 75’, Kaletka 22’, 59’, Chudzik 67’