Los nie był łaskawy dla Medyka
2017-09-01
Los nie był łaskawy dla Medyka

Z aktualnym zwycięzcą Ligi Mistrzyń zagra w 1/16 finału tegorocznej edycji tych elitarnych rozgrywek Medyk Konin. Po raz drugi w przeciągu zaledwie dwóch lat do naszego miasta zawita mistrz Francji, Olympique Lyon.

 

To drużyna uważana za najlepszy kobiecy team na świecie. W minionym sezonie wygrała Ligę Mistrzyń, a także klubowe mistrzostwa świata. Medyk grał już z Olympique Lyon w 1/16 finału UWCL przed dwoma laty. W Koninie Francuzki wygrały 6:0. W Lyonie było 3:0 dla Olympique.

 

– Nie ukrywam, że trochę żal. Los spłatał nam figla, bo nie będzie już tej niewiadomej. Widzę jednak w tym wszystkim parę plusów. Poznaliśmy już taktykę i sposób grania drużyny z Lyonu. W pierwszym meczu z Olympique mój zespół nie chciał uwierzyć w moją koncepcję taktyczną. Po srogiej porażce myślę, że dziewczyny zmobilizują się tym razem, aby zagrać właśnie w taki sposób. I jeszcze jedna rzecz. Mecz z taką potęgą to wielka motywacja dla moich dziewcząt, aby pokazać się w Europie. Myślę, że transfery Ewy Pajor, Aleksandry Sikory i Katarzyny Daleszczyk to najlepszy dowód na to, że grając w Koninie można zostać piłkarką znanego europejskiego klubu. To najlepszy moment aby się zmotywować i pokazać, że się umie grać w piłkę – skomentował dzisiejsze losowanie trener Medyka, Roman Jaszczak.

 

– Los nie był dla nas łaskawy. Znów będziemy musiały zmierzyć się potęgą piłkarstwa kobiecego. Myślę jednak, że piłka nożna rządzi się swoimi prawami. W każdym meczu staniemy w stu procentach do walki i będziemy walczyć o zwycięstwo. Z Olympique zagramy już po raz drugi. Sądzę, że dzięki temu, tym razem będzie nam nieco łatwiej. Wiemy już jaka to jest drużyna i jakim potencjałem dysponuje. Przetestowałyśmy już Olympique na własnej skórze. Ze sztabem szkoleniowym zrobimy wszystko, aby przygotować się do tego dwumeczu jak najlepiej – powiedziała po dzisiejszym losowaniu, Anna Gawrońska, kapitan Medyka.

 

Pierwszy mecz w ramach 1/16 finału UWCL między Medykiem a Olympique zostanie rozegrany w Koninie, w środę, 4 października. Początek tego spotkania zaplanowano na godz. 16.00. Rewanż – 11 lub 12 października w Lyonie (termin jest jeszcze ustalany).


Najbliższy mecz
6. kolejka ekstraligi
strzalka do daty
03.12.2017
godzina: 00:00
Medyk Konin
VS
Medyk Konin
UKS SMS Łódź
/
Medyk Konin
Tabela Ekstraligi
DRUŻYNA MECZ PUNKTY
1 Górnik Łęczna 14 37
2 Medyk Konin 13 36
3 Czarni Sosnowiec 13 27
4 AZS PWSZ Wałbrzych 14 26
5 UKS SMS Łódź 13 18
6 AZS UJ Kraków 14 17
7 Mitech Żywiec 13 16
8 Olimpia Szczecin 14 12
9 AZS PSW Biała Podlaska 13 10
10 Sportowa Czwórka Radom 13 9
11 Unifreeze Górzno 14 9
12 AZS Wrocław 14 8
Kalendarz wydarzeń
Dołącz do nas na Facebooku
Tweetuj z nami
Partner generalny
Miasto Konin
Sponsor tyturalny
Sponsorzy główni
FORMA klub fitnes ART-METAL PKS La Perle Marzena Pałasz Hotel Atut Wysowianka Kupiec Grupa LBT
Sponsorzy techniczni
Nike Futbol Sport Livestreamhd Grakom
Patroni medialni
Meloradio LM Przegląd koniński Wirtualny Konin infoKonin.pl Głos Wielkopolski TVP 3 Poznań
Copyright© KKPK Medyk POLOmarket Konin 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.
sport success